Що є протипоказаннями до вакцинації: пояснення МОЗ

Автор: Тетяна Сененко
17:47 05.03

Незначна температура тіла не є протипоказанням для вакцинації від COVID-19. Утриматися слід лише коли мова йде про лихоманку.

Що є протипоказаннями до вакцинації: пояснення МОЗ

Про це під час брифінгу повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

“Інструкція препарату Covishield AstraZeneca передбачає такі протипоказання до вакцинації: підвищена чутливість до активної речовини вакцини, супутні захворювання, які супроводжуються значним підвищенням температури, зокрема лихоманка”, – зазначив він.

За словами Ляшка, незначне підвищення температури тіла, зокрема, 37,2–38 °С, або застуда не є протипоказаннями для вакцинації від COVID-19.

“У цей період робити щеплення можна, але після консультації з лікарем”, – пояснив голсанлікар.

При цьому фахівець додав, що протипоказаннями є тромбоцитопенія або порушення зсідання крові, а також ослаблений імунітет.

До слова, в Україні після першого щеплення проти коронавірусу 126 осіб повідомили про побічні ефекти.

Вакцинальна кампанія в Україні розпочалася 24 лютого. На першому етапі вакцинуються медики та бійці ЗСУ у зоні ООС. Раніше МОЗ запустив портал з питань щодо вакцинації COVID-19. Як записатись на вакцинацію – дивіться відео-інструкцію.

Між тим, якщо вакцинація українців буде тривати такими ж темпами, як зараз, то владі знадобиться 200 років, щоб щепити всіх. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...