Коломойський хоче прибрати до рук “Батьківщину-Мати”: подробиці скандальної справи

Автор: Любава Лисичкіна
23:35 10.02.2022

ЗМІ повідомляють, що пов’язана з олігархом Ігорем Коломойським компанія бореться в судах за право приватизувати нерухомість національного меморіального комплексу “Батьківщина-Мати”. Загальна площа комплексу -10 гектарів. До нього входять музей із монументом “Батьківщина-мати”, головна площа з алеєю Міст-героїв, чаша “Вогонь слави”, виставка бойової техніки та озброєння, головний експозиційний корпус музею.

Коломойський хоче прибрати до рук “Батьківщину-Мати”: подробиці скандальної справи Фото: Великий Київ
Світлодіодне освітлення

Про судову тяганину повідомило ZN.UA,  з посиланням на джерело, якому відомі подробиці відносно суду. 

ТОВ «Архітектурна майстерня Інка» виборює в судах право приватизувати національний меморіальний комплекс. І хоча його приватизація заборонена українським законодавством, Господарський суд столиці вже ухвалив рішення, яке по суті дозволяє його приватизацію.

Зазначається, що справу у Господарському суді розглядала Людмила Шкурдова. Це  суддя, яка розглядає справи, пов’язані із націоналізацією Приватбанку.

Як все починалося

У 2015 році ця фірма уклала договір з Фондом держмайна про оренду вищезгаданих будівель. Відповідно до договору на той момент приватизація цих об’єктів була заборонена за жодних умов.

У грудні 2020 року орендатор звернувся до госпсуду Києва з вимогою визнати договір недійсним та дозволити їм приватизацію частини меморіального комплексу.

Хто стоїть за діяльністю ТОВ «Архітектурна майстерня Інка»

Видання пише, що  фактичним власником ТОВ  до 2018 року був адвокат Ігоря Коломойського Андрій Богдан.  Потім  – нинішній народний депутат Микола Сольський.  Зараз же компанією володіє Олена Фасоль, помічниця депутата «Слуги Народу» Олександра Маріковського.

Подробиці справи із залу суду

Як стало відомо ZN.UA, Фонд державного майна доволі кволо відстоював недоторканність національного меморіалу в судах. Представники фонду пропускали засідання.  Зокрема вони проігнорували прийняття рішення у цій справі  Верховним судом.

Зазначається, що ВСУ  також проігнорував «факт належності орендованого майна до меморіального комплексу, якому надано статус національного”.

Крім цього відомо, що Міністерство культури України, як власник орендованого майна, визначило умови договору, з якими погодився орендар шляхом підписання такого договору, а тому визнання договору недійсним є втручанням в питання права власності.

Як відомо, монумент-скульптуру “Батьківщину-мати” відкрили 9 травня 1981-го. Ідея створити гігантську скульптуру Батьківщини-матері належить досить відомому скульптору-монументалісту Євгенові Вучетичу. 

Кілька днів тому “Батьківщину-Мати” одягли в кольори українського прапору: вражаючі фото.

 

Великий Київ у Google News

підписатися