Кличко пообіцяв Мінкульту і РНБО мораторій та вказав, хто винен у знищенні історичних будівль

Автор: Любава Лисичкіна
20:44 20.08

Сьогодні РНБО зацікавилася пам’ятками архітектури, бо Міністерство культури вже довгий час не виконує свої прямі обов’язки, вважає мер Києва.

Кличко пообіцяв Мінкульту і РНБО мораторій та вказав, хто винен у знищенні історичних будівль
Про це написав Кличко у Facebook.
 
“Складається враження, що РНБО переплутала КМДА з Мінкультом. Варварськи зруйнована Садиба Барбана, тому що Мінкульт погодив історико-містобудівне обґрунтування і проектну документацію об’єкта будівництва на Обсерваторній, 6”, – наголосив Кличко.
 
І додав, що протягом трьох років Мінкультом повністю ігнорується подання КМДА про внесення 1469 об’єктів до Реєстру культурної спадщини. Також,  руйнується, прикритий плакатиком “Велика реставрація” Гостиний двір, який Мінкульт не спроможний передати громаді Києва, щоб його можна було відремонтувати та руйнуються сотні об’єктів по всій країні.
 
Підняте на РНБО питання пам’яток архітектури дійсно перезріло, вважає Кличко.
 
“Саме тому на найближчій сесії Київрада розгляне проект рішення про визначення переліку об’єктів культурної спадщини ХІХ-ХХ ст., яким може загрожувати знищення або пошкодження. Та запровадить мораторій на їх реконструкцію. Якщо Мінкульт неспроможний, ми допоможемо”, –  заявив міський голова.
 
Нагадаємо, сьогодні на засіданні РНБО  прийняли рішення відновити зруйновану садибу і перевірити законність її знесення. За фактом знесення садиби XIX століття титулярного радника Олександра  Барбана відкрили кримінальне провадження.

Вчора поліція опечатала будівлю, але забудовник все одно продовжив демонтаж будівлі на Обсерваторній, 6 у Києві, більш відомої, як садиба Барбана. Її вже кілька днів намагалися врятувати активісти. Сьогодні рано вранці садибу Барбана зрівняли з землею (ВІДЕО).

 
 

Великий Київ у Google News

підписатися