Карантин, день 54. Поки поліція ганяла любителів тюльпанів, бізнес почав протести

08:39 04.05.2020

До початку анонсованих владою пом’якшень карантину залишився рівно тиждень – ось ми вже й пережили першотравневі свята, через які так нервувала влада і лікарі. Затяжні вихідні показали, що людей стає все важче втримати у домівках – з настанням справжнього тепла частина киян перекочувала відпочивати на природу, інші пішли відстоювати своє право на працю.

Карантин, день 54. Поки поліція ганяла любителів тюльпанів, бізнес почав протести

Головною спокусою на минулих вихідних став новий дендропарк під Києвом, який зібрав стільки відвідувачів, що на під’їзді до комплексу спостерігався затор довжиною в кілометр – напевно, людям недостатньо було величезної кількості відео з полів. Чи, навпаки, відео тільки підігрівали інтерес?

Як би не було, але наступного дня поліція опам’яталась і перекрила всі шляхи у Добропарк десь 12:00. Всім, хто прибував пізніше, не пощастило – вони так і не змогли попасти на квітучі поля –  ще на підході до парку, поліціянти наголошували, що парк закритий і підійти можна лише до шлагбауму, а потім треба повертатися назад. 

Втім, дехто намагався потрапити у парк навпростець через поле. В чомусь це схоже на заплив “качка”, що намагався через Дніпро потрапити в гідропарк. Охочих потрапити в парк навпростець поліція зупиняла і просила іти назад. 

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Такими ж нестримними були підприємці – два дні підряд вони влаштовували акції протесту проти карантину, вимагаючи дозволу відновити роботу.

У суботу ресторатори влаштували перформенс-протест під офісом президента. Вони хочуть відкрити літні тераси і обіцяють забезпечити дотримання правил, встановлених МОЗом. Щоб влада побачила, як вони будуть працювати, підприємці влаштували імпровізований ресторан під відкритим небом прямо на Банковій. По периметру акції стояли люди з транспарантами, де підприємці згадали і «Мрію», і «Велюр» з особливим режимом карантину, і минулий день праці, без можливості працювати і заробляти собі на життя.

Наступного дня акції продовжились на Майдані, де зібрались представники малого бізнесу з багатьох міст. Їхні вимоги – також можливість працювати.

Тим часом медики у черговий раз звернулись до громадян з проханням ще трохи потерпіти та залишатися вдома. Емоційне відео з’явилось на офіційному каналі Міністерства охорони здоров’я.

Великий Київ у Google News

підписатися