Карантин, день 51. Новий можливий “хаб” поширення коронавірусу

09:39 01.05

Через непідготовленість системи охорони здоров’я хабом поширення коронавірусної інфекції можуть стати лікарні. Тому, всі сили треба кинути на захист медичного персоналу.

Карантин, день 51. Новий можливий “хаб” поширення коронавірусу

Про це розповів лікар та колишній заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський, пишуть Букви. За його словами, сьогодні серед хворих на коронавірус кожен четвертий — медик.

Якщо у кого і є елементарний захист, то в одному костюмі весь час ходити не будеш. Зараз костюми з’являються, а на початку пандемії їх просто не було. Костюми важливі ще й тому, що інфікований лікар без належного захисту може інфікувати інших. Всі сили треба кинути на захист медичного персоналу хоча б тому, що хабом поширення інфекції можуть стати лікарні. Зараз із захистом вже стало легше: щось шиють, щось закупили, щось привезли волонтери. Звичайно, цього недостатньо”, – сказав він.

Лікар наголосив, що всі зараження медиків і людей, які отримали інфекцію всередині лікарень, — це наслідок непідготовленості системи. Він також додав, що якби влада говорила правду про рівень підготовки до боротьби з епідемією, то кожен з померлих українців міг вижити.

Крім того, на думку Лінчевського, медична спільнота досить чітко визначає критерії підготовленості до виходу з карантину, а саме:

  • треба створити дієву мережу, для того, щоб максимально тестувати всіх, хто потенційно може інфікувати інших, відправляти їх на ізоляцію;
  • потрібна система моніторингу контактів з інфікованими. У результаті вдома будуть сидіти не десять сімей, а одна. Але ефект буде той самий. Зараз же ми допускаємо, що хворий може потенційно бути будь-де. А коли тестування буде справді масовим, можна буде ізолювати вдома лише частину людей, лише тих, хто справді інфікований;
  • третій критерій – підготовка лікарень – створення оптимальних умов для того, щоб усім, хто буде госпіталізований, надавалася якісна допомога.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії 

Як повідомлялося вчора, у Києві майже жодного дня не обходиться без інфікування медиків, що борються з пандемією. На сьогодні в столиці 148 інфікованих на коронавірус медиків – лікарі, медсестри, молодший персонал. 

Додамо, що влада Києва оприлюднила план повернення до роботи після карантину. Правда, кияни дізнались лише про 1-й етап зняття обмежень, з якого випливає, що робота скоро з’явиться у багатьох, але до неї доведеться добиратись пішки.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...
більше новин