Про це розповів лікар та колишній заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський, пишуть Букви. За його словами, сьогодні серед хворих на коронавірус кожен четвертий — медик.
Якщо у кого і є елементарний захист, то в одному костюмі весь час ходити не будеш. Зараз костюми з’являються, а на початку пандемії їх просто не було. Костюми важливі ще й тому, що інфікований лікар без належного захисту може інфікувати інших. Всі сили треба кинути на захист медичного персоналу хоча б тому, що хабом поширення інфекції можуть стати лікарні. Зараз із захистом вже стало легше: щось шиють, щось закупили, щось привезли волонтери. Звичайно, цього недостатньо”, – сказав він.
Лікар наголосив, що всі зараження медиків і людей, які отримали інфекцію всередині лікарень, — це наслідок непідготовленості системи. Він також додав, що якби влада говорила правду про рівень підготовки до боротьби з епідемією, то кожен з померлих українців міг вижити.
Крім того, на думку Лінчевського, медична спільнота досить чітко визначає критерії підготовленості до виходу з карантину, а саме:
- треба створити дієву мережу, для того, щоб максимально тестувати всіх, хто потенційно може інфікувати інших, відправляти їх на ізоляцію;
- потрібна система моніторингу контактів з інфікованими. У результаті вдома будуть сидіти не десять сімей, а одна. Але ефект буде той самий. Зараз же ми допускаємо, що хворий може потенційно бути будь-де. А коли тестування буде справді масовим, можна буде ізолювати вдома лише частину людей, лише тих, хто справді інфікований;
- третій критерій – підготовка лікарень – створення оптимальних умов для того, щоб усім, хто буде госпіталізований, надавалася якісна допомога.
Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії
Як повідомлялося вчора, у Києві майже жодного дня не обходиться без інфікування медиків, що борються з пандемією. На сьогодні в столиці 148 інфікованих на коронавірус медиків – лікарі, медсестри, молодший персонал.
Додамо, що влада Києва оприлюднила план повернення до роботи після карантину. Правда, кияни дізнались лише про 1-й етап зняття обмежень, з якого випливає, що робота скоро з’явиться у багатьох, але до неї доведеться добиратись пішки.