Карантин, день 49. Робота скоро буде, транспорт – ні

08:21 29.04.2020

Влада Києва слідом за центральною оприлюднила план повернення до роботи після карантину. Правда, кияни дізнались лише про 1-й етап зняття обмежень, з якого випливає, що робота скоро з’явиться у багатьох, але до неї доведеться добиратись пішки.

Карантин, день 49. Робота скоро буде, транспорт – ні
Світлодіодне освітлення

Представляючи план, мер попередив про ряд “якщо”, які можуть вплинути на ситуацію. Якщо ж нічого не завадить, з 12 травня запрацюють (з певними умовами):

  • непродовольчі магазини площею до 300 кв. м;
  • перукарні та салони краси – за попереднім записом;
  • кав’ярні і ресторані, що матимуть можливість працювати на виніс;
  • тимчасові споруд (ларьки). Із забороною споживання їжі та напоїв на місці;
  • невеликі виробництва непродовольчих товарів та підприємства побутового обслуговування (ательє, побутові послуги та інші);
  • адвокатські та нотаріальні бюро, аудитори;.
  • автокінотеатри.

Крім цього, кияни зможуть відвідувати парки та сквери – групами не більше двох людей. Або, якщо з дітьми, – двоє дорослих, двоє дітей.

А от школи та садки, дитячі та спортивні майданчики, прибережні зони відпочинку залишаться зачиненими –   їх відвідування Кличко обіцяв дозволити наступним етапом.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Самий болючий момент – громадський транспорт: наземні перевезення на першому етапі продовжать здійснювати в обмеженому режимі, а метро взагалі відкриється за рішенням уряду. За словами мера, питання підвезення своїх працівників на роботу має вирішити приватний бізнес.

 А роботу приміського транспорту урядовці пообіцяли відновити в першу чергу”, – зазначив Віталій Кличко.

Нагадаємо, згідно з планом зняття карантинних обмежень, які днями оприлюднив прем’єр Денис Шмигаль, метрополітен буде відновлювати роботу після карантину у два етапи. Спочатку підземку запустять для спецперевезень, і лиш згодом – для всіх містян. За попередніми розрахунками, підземка стане доступною для всіх жителів міста не раніше 10 червня.

Незгодні з таким рішенням зареєстрували на сайті уряду петицію з вимогою негайно відкрити підземку. Автор петиції – народний депутат Олексій Гончаренко – зауважує, що уряд “безвідповідально підійшов до рішення відрізати громадян від транспорту, не прорахував усі можливі наслідки, а просто наосліп зробив впевнений крок до знищення економіки міста та створення страшних незручностей для мільйонів жителів”.

Натомість він вважає, що варто перейняти досвід європейських країн, де метрополітен залишився у робочому режимі.

До речі, петицію майже за добу підписали всього 198 осіб.

Великий Київ у Google News

підписатися