Карантин, день 412. Два українських препарати можуть стати основою вакцини від коронавірусу

Автор: Марія Супрун
08:14 27.04

В Україні є два препарати, на основі яких в майбутньому можна створити власну вакцину від коронавірусу.

Карантин, день 412. Два українських препарати можуть стати основою вакцини від коронавірусу

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів в ефірі програми “Свобода слова”.

Що стосується української розробки, української вакцини – у нас дійсно є вже два кандидата на вакцину “, – уточнив міністр.

Він додав, що один препарат проходить доклінічні дослідження, а інший знаходиться на стадії стабілізації лікарської форми.

Однак для того, щоб виробляти вакцини, необхідні потужності. Зокрема, за словами міністра, для створення спеціального кластера, який міг би займатися такими дослідженнями, з держбюджету виділено 100 млн грн, однак цих коштів може не вистачити.

Нагадаємо, вакцинальна кампанія в Україні розпочалася 24 лютого. Українців зразу вакцинували препаратом Covishield (Oxford/AstraZeneca). Згодом, 13 квітня, стартувало вакцинування препаратом CoronaVac. 16 квітня в аеропорту «Київ» приземлився літак, який доставив 117 тисяч доз вакцини Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. 19 квітня у Києві почали щеплювати вакциною Pfizer.

23 квітня, в Україну доставили понад 367 тисяч доз корейської вакцини, виготовленої за ліцензією компанії AstraZeneca. Щеплення вакциною АstraZeneca-SKBio виробництва Південної Кореї повинно розпочатися 28 квітня.

Як записатись на вакцинацію – дивіться відео-інструкцію.

Читайте також: Порошенко вимагає пояснень: кого вакцинують поза чергою і коли будуть 10 млн доз Pfizer

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...