Коли стартує щеплення корейською вакциною AstraZeneca – коментар Ляшка

Автор: Марія Супрун
15:41 23.04.2021

Щеплення вакциною проти коронавірусу AstraZeneca-SKBio виробництва Південної Кореї, яку сьогодні доставили в Україну в межах глобальної ініціативи COVAX, повинно розпочатися 28 квітня.

Коли стартує щеплення корейською вакциною AstraZeneca – коментар Ляшка

Про це повідомив під час брифінгу заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Цю вакцину використають в основному для людей віком 65+, а також для повторного щеплення тих, хто отримав першу дозу препарату Covishield (індійського виробництва).

Вакцина буде доставлена на національний склад, і в неділю (25 квітня, – ред.) розпочнеться розвезення на регіональні склади. Після того, як на регіональних складах буде здійснено оформлення документів, вона буде розвезена до кабінетів щеплень. Вакцинація “в більшості регіонів” розпочнеться в середу, 28 квітня“, – зазначив головний санлікар.

Для проведення вакцинації препаратом AstraZeneca-SKBio буде відкрито в регіонах 1950 пунктів щеплення.

Він також повідомив, що для повторної вакцинації планують виділити близько 10 тисяч доз препарату AstraZeneca-SKBio. Впродовж травня, як мінімум в рамках глобальної ініціативи COVAX, очікується поставка до України близько 1,4 млн доз вакцини від AstraZeneca. Тому всі, хто щепився впродовж лютого-квітня, спокійно отримають своє друге щеплення впродовж травня-липня. Усі вакцини від AstraZeneca, незалежно від країни-виробника, це один і той же продукт, вироблений за однією технологією, і є взаємозамінними.

Нагадаємо, у п’ятницю, 23 квітня, в Україну доставили понад 367 тисяч доз корейської вакцини, виготовленої за ліцензією компанії AstraZeneca.

Великий Київ у Google News

підписатися