Карантин, день 348. Антитіла до коронавірусу здатні зберігатись до 9 місяців

Автор: Марія Супрун
08:14 23.02

Антитіла до COVID-19 здатні зберігатися до 9 місяців в організмі 96% людей, які перехворілі на коронавірус. Імунітет в значній мірі захищає від повторного зараження.

Карантин, день 348. Антитіла до коронавірусу здатні зберігатись до 9 місяців

Про це йдеться у дослідженні, проведеному вченими зі Швеції. Так, навесні 2020 року дослідники відібрали зразки у 2 149 людей – у 19% цих учасників виявили антитіла до SARS-CoV-2. Наразі третій етап дослідження завершено – результати показали, що 96% з тих 370 учасників, які мали антитіла до коронавірусу, все ще мають їх через 9 місяців.

Водночас, дві третини перехворілих мають певну Т-клітинну пам’ять, специфічну для SARS CoV-2, що є іншою формою імунітету до коронавірусу. У менше ніж 2% людей без антитіл виявили специфічну пам’ять Т-клітин до коронавірусу. Це підтверджує попередні дослідження, які свідчать про те, що відсутність антитіл – не ознака відсутності імунітету.

При цьому серед 340 людей з антитілами коронавірус повторно виявили лише у 1% учасників, що вказує на низький ризик повторного зараження.

Зазначається, що дослідження ще триває, наступний забір зразків відбудеться у травні. Очікується, що тоді більша частина учасників дослідження вже буде вакцинована. Вчені хочуть порівняти імунну систему після природного зараження і після вакцинації.

Як повідомлялося, вакцинація повинна була початися в Україні 15 лютого, але й досі жодної дози вакцини до України привезено не було. Станом на сьогодні, в Зімбабве вже вакцинують, а в Україні – ще ні. Максим Степанов вирішив сам полетіти до Індії за вакциною. Згодом він показав відео, як відвантажують першу партію вакцин AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне. 

Міністерство охорони здоров’я вже запустило портал з питань щодо вакцинації COVID-19. Також, стало відомо які регіони отримають COVID-вакцину першими.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...