Карантин, день 329. Кожен другий в Україні може мати антитіла до коронавірусу

Автор: Галина Ворона
08:23 04.02

Від 40% до 50% українців можуть мати антитіла до вірусу SARS-CoV-19 і навіть не підозрювати про це.

Карантин, день 329. Кожен другий в Україні може мати антитіла до коронавірусу

Як розповіла завідувачка кафедри епідеміології університету Наталія Виноград в ефірі “Свобода слова Савіка Шустера” серологічні дослідження вчених Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького показало, що антитіла до вірусу SARS-CoV-19  вже мають 43% українців. 

Для участі у тестуванні залучались обмежені колективи у Києві та низці регіонів, приблизно по 700 осіб. Виявили, що майже кожен другий має імунітет до коронавірусу, але  власники антитіл стверджували, що взагалі не хворіли.

Водночас тестування на антитіла IgG до COVID-19 однієї із мереж українських лабораторій показує, що станом на січень 2021 року антитіла до коронавірусу мають від 44% до 52% українців.

У жовтні таких було 33%, а у липні – лише 9%. 

Найвищий відсоток людей з імунітетом виявили на півдні України – 61% у Херсоні, 56% в Одесі, 54% і Миколаєві. Найнижчий – на заході, 39% у Рівному, 38% на Закарпатті й у Хмельницькому, 42% у Львові, – 44% в Івано-Франківську. У Києві відсоток позитивного тестування на імунітет становить 51%, в області – 55%.

Найвищий відсоток виявлення антитіл зустрічається в людей віком від 60 років (51%), а найнижчий – в молодших людей: до 8 років – 33%, 8-20 років – 39%, 20-40 років – 31%.

Читайте також: Чому імунітет деяких людей може справлятись з коронавірусом

Нагадаємо, імунітет до коронавірусу може також забезпечити вакцинування. Хоч вакцина ще тільки очікується, в Україні вже ухвалили календарний план безкоштовної вакцинації населення від COVID-19: кого і коли будуть щеплювати, а в Києві вже складають списки людей на вакцинацію від COVID-19. Причому вакцини збираються колоти навіть тим, хто перехворів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...