Карантин, день 148. Чому імунітет деяких людей може справлятись з коронавірусом

08:28 06.08.2020

Новий коронавірус, який заразив більше 19 мільйонів людей у світі, належить до того ж сімейства, що і звичайна застуда. Більшість коронавірусів викликають лише м’які чи помірні симптоми у людей, поводячись як гострі респіраторні інфекції. Люди, що контактували з цими вірусами, можуть мати природний імунітет до COVID-19.

Карантин, день 148. Чому імунітет деяких людей може справлятись з коронавірусом

Як пише УНІАН, для боротьби з цими патогенами імунна система використовує білі кров’яні тільця, відомі як T-клітини. 

Вчені вказують на феномен, який називають пам’яттю Т-клітин. Він дозволяє кров’яним тільцям реагувати на типи інфекцій, з якими вони раніше контактували.

Згідно з дослідженням, яке було опубліковане в журналі Science, у 20-50% людей, які ніколи не контактували з новим коронавірусом, спостерігалася “значна реакція Т-клітин” на нього.

В липні журнал Nature опублікував підсумки досліджень Т-клітин. В них було вказано, що феномен пам’яті таких кров’яних тілець був виявлений у пацієнтів, які одужали від COVID-19. Їхні імунні клітини реагували на різні штами нового коронавірусу

Вчені зауважують, що потрібно ще провести експерименти, щоб довести існування пам’яті Т-клітин. Але, на їхню думку, феномен Т-клітин “може пояснити аспекти диференціальних клінічних наслідків COVID-19, впливу епідеміологічних моделей колективного імунітету або вплинути на ефективність потенційних вакцин проти COVID-19”.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Як повідомлялось, колективний імунітет проти коронавірусу в Україні очікують за рік, 115 тисяч хворих – за місяць.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...