Про це повідомляє прес-служба Кабміну.
Згідно з планом, вакцинація населення України розпочнеться в лютому, відбуватиметься у 5 етапів та охопить 9 груп населення. У плані також відзначено, хто, коли і де буде отримувати щеплення від коронавірусу.
- Лютий-квітень: 367 тисяч медиків стаціонарів та учасники ООС.
- Квітень-травень: 1,9 млн людей у віці 80+ років та працівників первинної меддопомоги.
- Травень-червень: 363 тисячі інших медпрацівників.
- Червень-липень: 2,9 млн людей у віці 70-79 років.
- Липень-серпень: 640 тисяч співробітників структур держбезпеки.
- Серпень-вересень: 2,3 млн людей у віці 65-69 років.
- Вересень-жовтень: 1,4 млн працівників освіти.
- Жовтень-листопад: 2,8 млн людей у віці 60-64 роки.
- Листопад-грудень: 1,7 млн представників інших категорій.
За словами Віктора Ляшка, оперативний штаб з протидії вакцинокерованим інфекціям у МОЗ, з урахуванням соціологічних опитувань, визначив прогнозовану кількість вакцин для закупівлі Україною на рівні 15 мільйонів додаткових доз.
Він також запевняє, що холодовий ланцюг в Україні сьогодні може забезпечити зберігання будь-якого виду вакцин (від -70°C і до +8°C), які вже пройшли реєстрацію.
Читайте також: Після вакцинації українцям видаватимуть COVID-паспорт
Нагадаємо, наразі договір на поставку вакцини укладено лише з китайською компанією Sinovac – вона надасть 1 млн 913 тисяч доз вакцини проти COVID-19. Та поки що ця вакцина не зареєстрована. Sinovac поверне Україні кошти, якщо замовлена вакцина провалить фінальну фазу клінічних випробовувань. Також, це може бути вакцина Pfizer або Moderna.
Крім того, Україна розраховує на поставку вакцини Pfizer або Moderna в межах ініціативи COVAX. Орієнтовно перші вакцини в Україну можуть привезти 15 лютого.