Історичний будинок на Тургенєвській відремонтують за $4 млн

15:50 28.04

На реставрацію будинку штабс-капітана Рутковського (вул. Тургенєвська, 19) в Києві буде спрямовано майже $4 млн.

Історичний будинок на Тургенєвській відремонтують за $4 млн

Про це повідомив засновник девелоперської компанії Євген Чернецький агентству «Інтерфакс-Україна».

«Будинок штабс-капітана Петра Рутковського – пам’ятка архітектури місцевого значення (наказ Мінкульту від 07.09.2006 N№747/0/16-06, охоронюваний №99). Ми вже підписали охоронний договір із Департаментом охорони культурної спадщини КМДА та узгодили архітектурну концепцію. Найближчим часом скеруємо на розгляд безпосередній проєкт реставрації», – сказав він.

За словами Чернецького, будинок-пам’ятка перебуває на балансі КП «Спецжитлофонд», «Контакт-Інвест» узяв на себе зобов’язання його відреставрувати.

У коментарі агентству директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк повідомив, що проєкт реставрації будинку Рутковського має передбачати висновок про вплив на особняк будівельних робіт на сусідній ділянці, вул. Тургенєвській, 17.

«На початку квітня було укладено охоронний договір, в якому прописано, що реставраційні роботи (на Тургенєвській, 19) мають бути проведені протягом 2021-2023 рр. Звісно ж, інспектори департаменту моніторитимуть і триматимуть на контролі всі роботи. Сподіваюся, інші власники історичних будівель наслідуватимуть цей приклад», – сказав він.

За словами Чернецького, концепція реставрації передбачає відновлення та збереження ліпнини, повернення будівлі автентичного кольору, збереження об’ємно-просторових параметрів.

Нагадаємо, 10 квітня біля історичного будинку на Тургенєвській “виріс” зелений паркан і з’явилась техніка 

До слова, того ж дня у столиці знищили старовинний будинок Уткіна на вул. Симона Петлюри. Активісти викликали поліцію, яка розпочала розслідування. Цікаво, що про намір знести 120-річний будинок та плани з будівництва на його місці 26-поверхового ЖК “‎Апарт-готель Times” стало відомо ще наприкінці березня. Та для порятунку сторичної будівлі ніхто і пальцем не поворухнув – навіть після того, як навпроти з’явився сітілайт із закликом врятувати її від забудовника.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...