26-поверхівка замість “зеленого красеня”: біля вокзалу хочуть знести будинок Уткіна

Автор: Марія Супрун
10:50 28.03.2021

У Києві хочуть знести 120-річний будинок Івана Уткіна та звести на його місці 26-поверховий ЖК «‎Апарт-готель Times». Навпроти історичної будівлі з’явився сітілайт із закликом врятувати його від забудовника.

26-поверхівка замість “зеленого красеня”: біля вокзалу хочуть знести будинок Уткіна
оренда квартири Київ

Про це повідомляє громадська організація «‎Мапа Реновації», яка розробила постери для сітілайту. На них зображені два варіанти майбутньої долі будинку: з одного боку руйнування заради зведення висотки, з іншого – дбайлива реновація.

“Дореволюційному будинку Уткіна загрожує знесення в ім’я новобуду. Ми запрошуємо підтримати 120-річного цегляного товариша та висловитися на його захист”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що незаконне будівництво знищить сторінку київської історії і надмірно навантажить уже й так перевантажений транспортно-пішохідний вузол Привокзальної площі.

Щоб врятувати будівлю необхідно зробити три простих кроки:

powerukraine
  1. Публікуйте у фейсбуці фото будівлі Уткіна;
  2. Додайте тег #врятуй_будинок_Уткіна;
  3. Позначте в дописі: Кличко – мер, Департамент міського благоустрою Київської міської державної адміністрації, Департамент містобудування та архітектури, Управління екології та природних ресурсів КМДА.

Розголос допоможе звернути увагу профільних департаментів на проблему і змотивує їх діяти оперативніше у питанні зупинки демонтажу будівлі.

Нагадаємо, будинок Уткіна розташований біля Центрального залізничного вокзалу. Його проєктував архітектор Олександр Вербицький, який займався конкурсним проєктом Київського вокзалу у 1927–1932 роках. 20 березня в цьому будинку, розташованому за адресою вул. Симона Петлюри, 29 почали демонтаж вікон.

Як повідомлялося, прибутковий, але аварійний. На власника будинку Вертипороха подали в суд.

Великий Київ у Google News

підписатися