Буде нова висотка? Біля історичного будинку на Тургенєвській “виріс” зелений паркан і з’явилась техніка

Автор: Галина Ворона
13:22 10.04

Кияни б’ють тривогу через загрозу знищення у центрі Києва пам’ятки архітектури місцевого значення – будинку штабс-капітана Рутковського на вул. Тургенєвській, 19. Біля будівлі, яка довгий час стояла відселена і руйнувалась, помітили “двіж”.

Буде нова висотка? Біля історичного будинку на Тургенєвській “виріс” зелений паркан і з’явилась техніка

Як повідомляє киянин Дмитро Перов, будівлю вже обнесли парканом, працює будівельна техніка, водночас інформація щодо запланованих робіт – відсутня.

Він уточнив, що за інформацією Мапа Реновації приміщення перебувають в комунальній власності, ремонтно-відновлювальні роботи на об’єкті не проводились.

На доданих фото видно все, про що говорить дописувач: і будівельний паркан, і техніка.

У коментарях всі одностайно сходяться на думці, що не інакше як скоро тут виросте черговий хмарочос і з сумом визнають: у Києві немає “серця можновладного, яке любило б це місто, його будинки, вулиці, історію”.

Будинок Рутковського, який був штабс-капітаном, зведено 1898 р. за проектом архітектора Агурова. Цегляна будівля оформлена в історичному стилі з використанням ренесансних елементів. 

Будівля використовувалася як доходний дім. Кажуть, що через свою професію господар віддавав перевагу мешканцям, пов’язаним з армією.

За радянських часів це був звичайний житловий будинок, а у 1980-х мешканців відселили, щоб йог реконструювати. Але потім про нього “забули”.

Читайте також: Унікальну пам’ятку київської архітектури зруйнували

Нагадаємо, одна з найстаріших промислових садиб Подолу руйнується – її захищатимуть через суд.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...