Ще один скляний ЖК вбив історію Києва. Будинок Уткіна фактично знесли

22:56 10.04

У Києві почали зносити 120-річний будинок Івана Уткіна. Активісти викликали поліцію.

Ще один скляний ЖК вбив історію Києва. Будинок Уткіна фактично знесли Фото: Дмитро Перов

Про це повідомляє громадська організація «‎Мапа Реновації». Відомо, що до того як на місце подій прибули активісти, будівельники вже встигли знести частину будівлі. 

“Спочатку нещодавно з будинку, який був в чудовому стані, вибили вікна аби він сам “загнувся”, після чого громадськість підняла крик. Забудовник вирішив не “ризикувати”, і сьогодні – на вихідних – цей чудовий будинок швиденько вбили”, –  обурився колишній нардеп Юрій Левченко. 

На місці 120-річного будинку Івана Уткіна  хочуть звести  26-поверховий ЖК «‎Апарт-готель Times».

Активісти неодноразово заявляли, що незаконне будівництво знищить сторінку київської історії і надмірно навантажить уже й так перевантажений транспортно-пішохідний вузол Привокзальної площі.

Також  відомо, що у забудовника немає дозволу від ДАБІ, і як пише журналіст Дмитро Перов,  юрист забудовника не допускав поліцію, яку викликали активісти, до місця подій. 

У забудовника також немає  погодження Мінкульту, адже будинок знаходиться  в історичному ареалі міста. За словами активіста Андрія Кулібаби, з цього виходить що  знесення незаконне, і міська влада фактично мовчазною згодою і дозволом зруйнувала будинок. А  місто втратило частинку історії, якої і так не багато, в цій частині міста.

Нагадаємо, будинок Уткіна розташований біля Центрального залізничного вокзалу. Його проєктував архітектор Олександр Вербицький, який займався конкурсним проєктом Київського вокзалу у 1927–1932 роках.

20 березня в цьому будинку, розташованому за адресою вул. Симона Петлюри, 29 почали демонтаж вікон. Згодом, навпроти історичної будівлі з’явився сітілайт із закликом врятувати його від забудовника. Активісти постійно просили міську владу про реновацію будівлі.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...