Ікона російського імператора Миколи ІІ та символ героїзації окупантів експонуються у центрі міста-мільйонника

Автор: Оксана Тупальська
15:31 28.03

Жителі Харкова, який через масовані обсріли росіян поринув у темряву, обурені екпонуванням в одному з храмів ікони з зображенням російського імператора Миколи ІІ, а також росіянина Євгена Родіонова, який загинув після того, як потрапив в полон в Чечні. Кажуть, як таке можливо, та чому СБУ не звільняє громадський простір від російського непотребу.

Ікона російського імператора Миколи ІІ та символ героїзації окупантів експонуються у центрі міста-мільйонника
Світлодіодне освітлення

Ікону “Ніколая угодніка” побачили в храмі, збудованому на честь ікони Божої Матері Стягнення біля станції метро “Наукова”. Кажуть, що церкву будували українці, яких радянська влада відправила воювати в Афганістан. 

“Тут досі є ікона із зображенням солдата Євгенія Радіонова, який загинув у Чечні. Також тут є ікона Ніколая 2. Чи може існувати подібна церква у Харкові, який щодня обстрілюють російські війська? СБУ варто вилучити цю “красу”, а з “працівниками” провести необхідну роботу”, – повідомив Вадим Поздняков.
Хто такий Євген Родіонов
 
Євген Родіонов – російський прикордонник, якого відправили воювати у Першій російсько-чеченській війні на боці у січні 1996 році. 19-тирічний потрапив у полон після 2 тижнів служби і через 3 з половиною місяці був вбитий. Перед участю у війні пів року служив прикордонником на російсько-чеченській межі. До того спрацював з батьком меблярем в Пензенській області та вчився на водія. Після звістки про смерть сина в Чечні батько через кілька днів помер. 
 
За версією російський пропагандистів перед смертю від нього вимагали відректися від християнства, але той відмовився, тому був страчений.
 
Проблема виникла тоді, коли постать Родіонова почали використовувати на території ЛНР як героя та задля просування політики РФ. Відомості щодо нього РПЦ розглянула в процесі канонізації, проте визнання святим московської церкви поки не відбулося. Його зображають у російській воєнній формі на іконах. 
 
У Києві подібні історії уже фіксували
 
У столиці СБУ виявиа в ході обшуків наявність російської символіки у храмах та допоміжних будівлях Києво-Печерської лаври, де донедавна діяла УПЦ. Зокрема, у Києві під час обшуків було виявлено у переході між корпусами Лаври гори агітаційних матеріалів з портретами Кирила, Столипіна та царської родини, знаки сухопутних військ російської армії. Частину знахідок співробітники СБУ ліквідували, проте ще багато чого залишилось в приміщеннях – ці речі не експонуються.
 
«Сотні людей, які сиділи після повномасштабного вторгнення в Лаврі і чекали на входження російських колон в Київ через декілька тижнів почали виходити, і щось вони винесли», – розповідав раніше директор Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Микола Остапенко.

Хто такий Микола ІІ

Останній всеросійський імператор Микола II Олександрович Гольштейн-Готторп-Романов, який жив до 1918 року, продовжував внутрішню політику, спрямовану на зміцнення самодержавства, посилення репресій щодо національно-визвольного руху народів імперії. На правлінні Миколи ІІ закінчилося 300-річне правління царсько-імператорського дому Романових, російської монархії та існування самої Російської імперії як держави. РПЦ віднесла його до лику святих після того, як Миколу ІІ та родину розстріляли, припинивши цим самим його правління. 

Великий Київ у Google News

підписатися