Готуємось до гіршого. В Україні виявили штам COVID-19, агресивніший за “британський”

Автор: Галина Ворона
14:58 02.04

У двох регіонах України виявили “південноафриканський” штам коронавірусної хвороби, який агресивніший за “британський”. Через нову мутацію країну очікують ще складніші випробування. Саме тому настав час для більш радикальних кроків для боротьби з вірусом.

Готуємось до гіршого. В Україні виявили штам COVID-19, агресивніший за “британський”

Про це в Telegram повідомив глава парламентського комітету з охорони здоров’я Михайло Радуцький.

За його словами, кілька тижнів тому Україна відправила зразки біологічних матеріалів до лондонської лабораторії. Вчора отримали відповідь – в усіх регіонах країни зафіксований “британський” штам та у двох – вперше виявлений “південноафриканський”. Щоправда, глава профільного комітету не уточнив, у яких саме областях вже циркулює нова мутація.

Він зазначає, що за попередніми даними, штам з ПАР ще на 50% агресивніше, ніж інші відомі мутації коронавірусу. Рівень летальності на 50% вище. “Південноафриканський” штам частіше вражає молодих людей та інфікує повторно тих, хто вже перехворів.

Дослідження у ПАР свідчать, що мутація вірусу знижує ефективність вакцин від “ковіду” на 30%. Проте виробники вакцин мають інші дані. Pfizer/BioNTech у цьому випадку демонструє ефективність 91% (на інші штами вірусу – 95%). Щодо вакцини AstraZeneca дослідження ще не завершені. Виробник Sinovac Biotech заявив про ефективність вакцини проти цього штаму, втім точних цифр не називає.

Радуцький зауважив, що  однією з причин третьої хвилі пандемії став “британський” штам. Ризик інфікуватись ним на 50% вище, рівень летальності – на 60% і саме через “британський” вірус у країні встановлений ще один антирекорд – лише за офіційними даними інфікувалось майже 20 тисяч громадян. Це найвищий показник з початку пандемії. Критично високі показники госпіталізації (понад 5 тис осіб) та смертності (433).

На жаль, адаптивними протиепідеміологічними заходами, якими ми користувались останні півроку, навалу штамів коронавірусу не стримати. Інші країни вже запровадили безпрецедентні загальнонаціональні карантинні обмеження. Вважаю, що і в Україні настав час для більш радикальних кроків для боротьби з вірусом”, – підсумовує Михайло Радуцький.

Нагадаємо, у зв’язку зі зростанням захворюваності та смертності від коронавірусу Київ з понеділка, 5 квітня, запроваджує більш суворі обмеження. Вони будуть діяти, як мінімум, до 16 квітня. Але їх можуть продовжити.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...