Геть комуністів з метро – чи заберуть радянське зі станцій, в яких ховаються від російських обстрілів кияни

Автор: Оксана Тупальська
02:09 31.01

Нині на усіх станціях Київського метрополітену від ока пасажирів закриті стендами, вивісками та забиті дошками усі символи комунізму, які залишилися з минулого століття. Кореспондент «Великого Києва» запитав коли чекати на їх демонтаж та остаточне прибирання території підземки.

Геть комуністів з метро – чи заберуть радянське зі станцій, в яких ховаються від російських обстрілів кияни
Світлодіодне освітлення

Зараз Київський метрополітен утримує усі радянські об’єкти як культурну спадщину, розповів заступник начальника КП «Київський метрополітен» Дмитро Пінчук.

«Для зниження градусу напруженості у  суспільстві, на виконання заходів щодо усунення з публічного простору об’єктів, що відображають радянські та російські наративи та пов’язані з історією і культурою росії та СРСР… було виконано комплекс невідкладних робіт із закриття тимчасовими конструкціями групи складових елементів станцій-пам’яток», – сказав Пінчук.

Тепер КП дотримується Закону України «Про охорону культурної спадщини» та засад Охоронних договорів, відтак несе відповідальність за об’єкти та зобов’язаний утримувати їх у належному стані. Відтак, віддерти від стін з власної ініціативи та викинути геть не може.

«За умови скасування статусу пам’яток (втрати цінності об’єктів) та отримання документів щодо зміни статусу «пам’ятка містобудування та архітектури місцевого значення», Київським метрополітеном буде проведено комплекс реставраційних робіт по зміні архітектурного оздоблення станційних комплексів при чіткому збереженні об’ємно-просторової структури споруд», – зазначив заступник начальника КП «Київський метрополітен». 

Подібно у підземці готові переобладнати та осучаснити станції «Університет» та «Вокзальна», територія яких та оздоблення перебувають під – бо вони визнані станціями-пам’ятками.

Дмитро Пінчук нагадав, що в минулому році відбувала декомунізація назв станцій «Дружби народів» та «Площа Льва Толстого», які тепер називаються «Звіринецька» та «Площа Українських Героїв».

Великий Київ у Google News

підписатися