Сьогодні члени комісії Мінкульту з приймання-передачі державного оглянули корпуси № 90, 91 – верхні та нижні печери.
Представники УПЦ МП продовжують перебувати на території Лаври, проводити молебні у храмах та на вулиці за парканом, хоча 29 березня мали виїхати з території Національного заповідника, повідомляє “ВК”.
Про останній етап огляду корпусів розповіла членкиня комісії, директорка департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар’яни Томин.
“Фактично ми пройшли всі участки, які були відремонтовані й ті, якими користується монастир. Ми будемо рухатися поетапно. Я сьогодні вже по огляду об’єктів – це вже фініш. Всі 79 об’єктів, які були заплановані ми всі перевірили й актували. А зараз ми перейдемо до найнеприємнішої частини – документації”, – розповіла Томин.
Поліцейські, як завжди, забезпечували безперешкодну роботу членів комісії, представники УПЦ МП не заважали здійсненню перевірки.
Протягом наступного тижня члени комісії Мінкульту будуть підсумовувати матеріали та оформлювати документацію.
У Лаврі також працює комісія по звірці культурних цінностей. Члени комісії мають перевірити 829 музейних предметів, які входять до Фондової колекції загальнодержавного значення. За останніми даними комісії залишалося перевірити наявність і стан 119 предметів культурних цінностей, які знаходяться у Хрестовоздвиженському храмі.
Додамо, представники заповідника звернулися з офіційним листом до представників УПЦ МП, аби вони надали повний перелік осіб, які знаходяться в житлових корпусах Лаври – ченців, монахів й вірян та інших представників УПЦ МП, які на даний час перебувають у житлових корпусах Лаври.
Дивіться також: Охоронці УПЦ МП метали ножі у стародавні двері Лаври
Як повідомляв “ВК”, представники Державної аудиторської служби під час ревізії Києво-Печерської Лаври виявили 36 новозбудованих самочинних будівництв – усі вони є комерційними та господарськими приміщеннями (тобто не мають прямого відношення до чернечого життя/побуту).
29 березня прихильники УПЦ МП мали покинути територію Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. Однак не виїхали – до сьогодні продовжується протистояння між представниками УПЦ МП та активістами, які вимагають від УПЦ МП виконати рішення держави та виїхати з української святині.
Мінкульт вже тричі подавав заяву в поліцію через перешкоджання, які чинили представники УПЦ МП роботі Комісії з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.
Нагадаємо, голова СБУ Василь Малюк розповів, що 61 священнослужитель УПЦ МП підозрюється у роботі на РФ. Суди в Україні винесли 7 вироків клірикам УПЦ МП.