Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу.
Забрудненість повітря – це проблема сьогодні для Києва. І її не вирішували десятками років. Окрім того, що місто стрімко розвивається і росте, у ньому чимало підприємств, які не відповідають за технологіями сучасним стандартам”, – повідомив Кличко.
За його словами, у 2020 році на «Енергії» розпочали будівництво високотехнологічної системи для хімічного очищення диму від спалювання побутових відходів. Встановлення системи хімочистки дозволить досягнути екологічних параметрів, що відповідатимуть європейським нормам. Це дуже важливий етап переоснащення заводу.
Також на Дарницькій ТЕЦ, яка працює на вугіллі, завершили будівництво другого електрофільтру. Завдяки цьому вже суттєво знизили рівень шкідливих викидів. А в планах – будівництво фільтрів на інші котли та застосування більш екологічних і сучасних технологій роботи електростанції.
Крім того, столиця здійснює підготовку до реконструкції Бортницької станції аерації. Це – державний проект, а паралельно, за рахунок бюджету Києва та Державного фонду регіонального розвитку, місто завершує будівництво насосної станції першого підйому. Вона збиратиме майже половину каналізаційних стоків столиці для подальшого їх транспортування на очисні споруди Бортницької станції.
А ще в Києві вже встановили перші стаціонарні пости моніторингу повітря, що дозволяє вивчати та реагувати на ситуацію зі шкідливими викидами. Такі пости вже є в Дарницькому районі міста.
Це – тільки частина великих екологічних проектів, які ми впроваджуємо. Ну, і продовжуємо робити Київ більш зеленим – створюючи нові парки та сквери, зони відпочинку”, – підкреслив Кличко.
Нагадаємо, Київ закупив дві системи контролю якості повітря за 40 млн грн.