Київ закупив дві системи контролю якості повітря за 40 млн грн

19:08 16.12.2020

Системи якості повітря незабаром встановлять у Дніпровському (Харківське шоссе, 7/1) і Дарницькому (вул. Вербицького, 26) районах столиці. Перші два пости нової системи почнуть працювати вже грудні цього року.

Київ закупив дві системи контролю якості повітря за 40 млн грн

Про це повідомляє видання “Dozzoro”. 

Так, у липні цього року управління екології та природних ресурсів КМДА оголосило тендер на “Створення міської системи програмно-апаратних засобів збору та обробки даних про стан довкілля міста Києва”. На реалізацію такого рішення з державного бюджету виділили 40 млн грн.

Закупівля на таку суму включає в себе тільки перший етап робіт зі створення системи моніторингу повітря. За цей кошт підрядник обладнає два пости моніторингу і створить програмне забезпечення, за допомогою якого інформація з них оброблятиметься і передаватиметься на інтерактивну мапу.

У тендерній документації закупівлі подано повний перелік обладнання, яке буде задіяне в постах. Цікаво, що абсолютно всі позиції — виробництва світових брендів, лідерів в своїй сфері: Horiba (Японія), Gasera і Vaisala (Фінляндія), Chromatotec (Франція), FAI Instruments (Італія).

В майбутньому планується створити 27 таких постів моніторингу. Зазначається, що це буде найбільша мережа такого рівня в Україні.

До слова, столична мережа Гідрометцентру складається з 16 постів і наразі є найбільшою в країні.

Нагадаємо, що у суботу, 5 грудня, Київ опинився у десятці міст світу з найгіршим повітрям. Наразі найбрудніше повітря на проспекті Науки – індекс забруднення там перевищено майже у 6 разів.

Читайте також: В Київському крематорії з’явиться система очищення повітря

 

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...