У Бортничах будують нову насосну станцію за 500 млн грн – що це дасть

13:23 17.09.2020

На Бортницькій станції аерації будують нову насосну станцію першого підйому, яка збиратиме майже половину каналізаційних стоків столиці для подальшого їх транспортування на очисні споруди. Вартість проєкту складає понад 500 млн грн.

У Бортничах будують нову насосну станцію за 500 млн грн – що це дасть

Як повідомляє КМДА, будівництво відбувається за рахунок бюджету Києва та державного фонду регіонального розвитку. У поточному році на реалізацію проекту спрямовують близько 190 млн грн, частка міста складає понад 70 млн грн. 

На сьогодні виконана більша частина робіт, а завершення будівництва планується у грудні 2021 року. Зазначені роботи не входять до міжурядового проекту реконструкції БСА, який реалізується завдяки фінансовій підтримці Японського агентства міжнародного співробітництва JICA, але є необхідним етапом. Адже забезпечить стабільне й безпечне транспортування стічних вод на БСА та підвищить якість їхньої очистки.

Станція будується на заміну існуючої, що була побудована у 1963 році. Внаслідок дії агресивного середовища вона перебуває в аварійному стані й працює не на повну потужність. Добова продуктивність нової станції становитиме 600 тис. куб. м/доба, а за рахунок встановлення сучасного насосного обладнання ще й плануємо підвищити її енергоефективність. Енергоефективні заходи, які впроваджуються при будівництві, дозволять зменшити питомі витрати на транспортування каналізаційних стоків приблизно на 30%», – зазначив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Науменко.

Нагадаємо, роботи по реконструкції Бортницької станції аерації триватимуть шість років.

Довідково. У Києві функціонує єдина станція очищення стічних вод – «Бортницька станція аерації», що очищує стічні води столиці та прилеглих населених пунктів Київської області (це понад 5 мільйонів мешканців). БСА – комплекс інженерних споруд, обладнання та комунікацій, що займає територію 151 га у Дарницькому районі столиці, мулові поля загальною площею – 272 га.

Станція будувалася поетапно під час зростання та будівництва Києва в період 1965-1987 років, тож на сьогодні технічний стан споруд вимагає модернізації. Застаріли й технологічні процеси. Саме тому Київ у рамках кредитної угоди з Японією здійснює масштабний проект реконструкції БСА.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин