Елемент гібридної війни. У поліції прокоментували “злив даних з “Дії”

Автор: Галина Ворона
23:02 23.01

Інформація про витік даних із порталу “Дія” не відповідає дійсності. Подібні інформаційні фейки є нічим іншим як елементом гібридної війни та спробою дестабілізувати ситуацію в державі.

Елемент гібридної війни. У поліції прокоментували “злив даних з “Дії”

Про це повідомили у Національній поліції.

Як зазначається, інформація про можливий витік даних із порталу “Дія” почала поширюватися після того, як користувач на одному з форумів опублікував оголошення про продаж бази даних.

Появу такого оголошення одразу почали пов‘язувати з кібератакою на державні веб-ресурси, що відбулася вночі з 13 на 14 січня.

Утім інформація щодо злому порталу “Дія” не відповідає дійсності”, – запевняють у поліції.

Силовики також підкреслили, що Кіберполіція, Держспецзв’язку та СБУ об’єднали зусилля та разом із міжнародними експертами встановлюють джерела походження кібератаки. А для належного реагування на подібні ситуації організовано постійний моніторинг фактів продажу баз даних із будь-яких ресурсів.

Читайте також: До розслідування атаки на сайти українських держустанов залучили Microsoft

Нагадаємо, у ніч з 13 на 14 січня було здійснено масштабну хакерську атаку на низку урядових сайтів. На головній сторінці сайтів було розміщене повідомлення провокаційного характеру.

Як відомо, загалом було атаковано більше 70 держресурсів, 10 з них зазнали несанкціонованого втручання. Однак, це не нашкодило персональним даним й контенту сайтів. Судячи з перших результатів, до кібератаки може бути причетна Росія.

Великий Київ у Google News

підписатися