Кібератака український сайтів: стали відомі подробиці від ІТ-шників та СБУ

Автор: Любава Лисичкіна
22:06 14.01

Як відомо, загалом було атаковано більше 70 держресурсів, 10 з них зазнали несанкціонованого втручання. Однак, це не нашкодило персональним даним й контенту сайтів. Судячи з перших результатів, до кібератаки може бути причетна Росія.

Кібератака український сайтів: стали відомі подробиці від ІТ-шників та СБУ

У пресслужбі “Дії” повідомили,  що  можна з великою ймовірністю стверджувати, що відбулася так звана supply chain attack – атака через ланцюжок поставок.

Кібератака полягала у зламі інфраструктури однієї з комерційних компаній, яка мала доступ з правами адміністратора до українських урядових сайтів.

“Упродовж вихідних фахівці продовжать розслідування, щоб встановити його замовників і відповідальних за кібератаку”, – додала пресслужба.

Судячи з перших результатів, до кібератаки може бути причетна Росія, зокрема,  є окремі ознаки причетності до інциденту хакерських груп, пов’язаних зі спецслужбами РФ,  заявили в СБУ.

Також у спецслужбі зазначили, що розслідування продовжиться і на вихідних. Всі деталі події документуються в рамках раніше відкритого кримінального провадження, додали в СБУ.

Нагадаємо, у ніч з 13 на 14 січня було здійснено масштабну хакерську атаку на низку урядових сайтів. На головній сторінці сайтів було розміщене повідомлення провокаційного характеру.

Великий Київ у Google News

підписатися