“Бійтеся і чекайте гіршого”: хакери атакували сайти українського уряду та “Дію”

Автор: Марія Супрун
10:09 14.01

У ніч з 13 на 14 січня було здійснено масштабну хакерську атаку на низку урядових сайтів. На головній сторінці сайтів було розміщене повідомлення провокаційного характеру.

“Бійтеся і чекайте гіршого”: хакери атакували сайти українського уряду та “Дію”

Зокрема, не працюють офіційні сайти Кабміну, Мінспорту, Міненерго, Міносвіти, Мінагрополітики, МЗС, Міністерства розвитку громад і територій і Держказначейства. Також не працює портал “Дія”.

Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь , за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся і за історичні землі“, – таке повідомлення українською, російською та польською мовами можна побачити на стартових сторінках.

Як повідомили у Держспецзв’язку, контенту сайтів при цьому змінено не було, і витоку персональних даних не відбулося.

З метою недопущення поширення атаки на інші ресурси та локалізації технічної проблеми тимчасово призупинено роботу низки інших урядових сайтів. Зараз Держспецзв’язку спільно зі Службою безпеки України та Кіберполіцією збирає цифрові докази та займається розслідуванням інциденту“, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що більшу частину постраждалих державних ресурсів уже відновлено, інші будуть доступні найближчим часом.

Також повідомляється, що мобільний застосунок “Дія” працює в штатному режимі. Розробники додали, що “Дія” — безпечний продукт, що не зберігає персональні дані, а лише відображає їх із реєстрів.

Портал “Дія” наразі відключено, як і низку інших урядових сайтів. Це необхідно для локалізації проблеми та запобігання поширення атаки на інші ресурси.

Великий Київ у Google News

підписатися