Чи варто переходити на новий тариф від «Нафтогазу», який передбачає оплату частинами

Автор: Марія Супрун
18:03 11.08.2021

Новий тарифний план він «Нафтогазу» «Комфортний сезон», за яким можна платити за газ рівними частинами щомісяця, передбачений для споживачів, які використовують газ для нагріву води і для опалювання приміщень.

Чи варто переходити на новий тариф від «Нафтогазу», який передбачає оплату частинами
Світлодіодне освітлення

Про це в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» розповів Валентин Землянський, експерт з питань енергетики.

В рамках тарифу ціна фіксується на опалювальний сезон – 7,96 грн/куб. Оплата здійснюється рівномірними частинами, а не змінюється щомісяця залежно від фактичного споживання. Ця пропозиція буде діяти з 1 жовтня до кінця квітня наступного року.

За словами Землянського, користь від цього тарифу буде тільки споживачам, які використовують багато газу, інші її не відчують.

«Для тих людей, які використовують газ тільки для приготування їжі, наприклад, в багатоквартирних будинках, це великої ролі не зіграє, не буде критичним. Тому що платіжки взимку різко виростуть, особливо у тих, у кого газове опалення. І щоб не було таких різких стрибків, пропонується розтягнути платіж на 12 місяців. Взимку ви будете платити не 3-4-5 тисяч гривень за газ, а 1,5-2», – зазначив він.

Також Землянський вважає одним з головних переваг нового тарифу фіксовану вартість газу.

«Це лишня гарантія нам з вами як споживачам, що ціна до весни наступного року не зміниться і протягом всього періоду становитиме 7,96-7,99 гривень за кубометр», – вважає експерт.

Експерт зазначає, що для постачальника такий тариф також дає переваги – споживач буде користуватися його послугами принаймні кілька місяців. Також Землянський зазначив, що вказаний тарифний план передбачає можливість знижки на газ до 7,88 грн/куб за умови своєчасної оплати.

Що стосується поганої поінформованості українців про різні тарифні плани на комунальні послуги, Землянський зазначив, що країнам Європи знадобилося в середньому 7 років, щоб пояснити споживачам, як працює ринок і як користуватися послугами.

Нагадаємо, тарифи на електроенергію для українців знизять – скільки будемо платити.

Великий Київ у Google News

підписатися