Е-петиції та прописка: ТОП-5 нових послуг в “Дії”

Автор: Марія Супрун
16:05 17.05

Відсьогодні українцям доступні понад десять нових онлайн-послуг. На Diia Summit 2.0 презентували масштабне оновлення порталу та мобільного застосунку “Дія”. 

Е-петиції та прописка: ТОП-5 нових послуг в “Дії”

Про повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

ТОП-5 нових зручних і безпечних послуг, якими ви вже можете користуватися в Дії:

  • Зміна місця реєстрації — найпопулярніша послуга серед українців. Доступна для власників ID-карт за заявкою до 15 хвилин у Дії та буде реалізована впродовж доби. Уже зараз запроваджений експериментальний проєкт з електронною зміною реєстрації місця проживання, до якого приєднаються Київ, Харків, Вінниця, Луцьк, Рівне, Кривий Ріг і Маріуполь. А протягом року послуга буде масштабована на всю країну.
  • E-петиції — перший етап електронної демократії в Україні. Уже не потрібно витрачати час і шукати петиції на сайтах міських рад чи обласних адміністрацій. Якщо ваша громада підключена до Дії, то вам достатньо буде просто зайти в Дію. Місцеві петиції з’являться у вашому доступі. Підключені громади за посиланням. Петиції можна переглядати, підтримувати бажані або ж створювати свої. Також петиціями можна поділитися через посилання чи роздрукований QR-код.
  • Дія.Підпис — електронний підпис просто у вашому смартфоні. Ним можна користуватись, коли ви отримуєте державні послуги, підписуєте документи або ж онлайн-платежі у банках. Дія.Підпис є безпечним і гарантує найвищий рівень безпеки.
  • Сплата податків та подання декларацій — відтепер у Дію імплементовані послуги податкової. Можна задекларувати доходи, сплатити єдиний податок та ЄСВ, переглянути декларації та розрахунки за минулі періоди. Максимально усе автоматизували — Дія вже знає рахунки, куди сплачувати і суми обов’язкових зборів до сплати — ЄСВ. А при заповненні декларації ви зможете обирати — або підключити інтеграцію з банком, тоді сума буде підтягуватись автоматично, або ж вручну вказати суму доходу — ЄП. До того ж, вам приходитимуть сповіщення про граничні дати подання декларацій та сплати податків, щоб ви не пропустили дедлайн і не платили штрафів.
  • Автоматична реєстрація ФОП — відкриття бізнесу без чиновника. Реєстрація бізнесу, зокрема ФОП, — одна з наймасовіших послуг, якою вже досить успішно користуються українці на порталі Дія. В Україні на сьогодні дані реєструють сотні реєстраторів по всій країні. У Дії реєстрація бізнесу займатиме до 10 хвилин для подання заявки та декілька секунд на рішення.

Для користування послугами необхідно буде оновити мобільний застосунок “Дія” або зайти на портал. 

Крім того, анонсували проведення нового етапу багбаунті. Відкритий конкурс розпочнеться в червні і триватиме 6 місяців. Призовий фонд — 1 мільйон гривень. Кожен охочий, незалежно від досвіду чи кваліфікації, зможе долучитися.

Нагадаємо, загалом сьогодні під час Diia Summit презентували понад 10 нових послуг в “Дії”, зокрема заміна водійських посвідчень. Незабаром їх ще й доставлятимуть додому. Також вже доступні зміна місця реєстрації, е-петиції, Дія.Підпис, сплата податків та подання декларацій, автоматична реєстрація ФОП та інші.

До 2024 року в Україні планується оцифрувати всі державні послуги та охопити 95% населення доступом до якісного інтернету. За три роки також планується навчити шість мільйонів українців базової цифрової грамотності та втричі збільшити обсяг надходжень в ІТ-галузь.

Додамо, що під час форуму президент Володимир Зеленський запевнив, що з 24 серпня українці зможуть отримувати держпослуги без паперових документів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...