Другого туру виборів у Києві та інших містах може не бути. У “Слузі народу” пропонують його “відтермінувати”

15:03 21.10

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови №4234, яким пропонується не проводити другий тур виборів в період дії карантину. Автор проекту – народний депутат від “Слуги Народу” Тетяна Грищенко, дата реєстрації документу – 20 жовтня.

Другого туру виборів у Києві та інших містах може не бути. У “Слузі народу” пропонують його “відтермінувати”
Про це повідомляє Комітет виборців України.

Зазначається, що текст наразі відсутній на сайті Верховної Ради України, однак його фото вже було оприлюднено низкою українських ЗМІ.

Згідно з документом пропонується внести зміни до постанови Верховної Ради “Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році”, передбачивши, що повторне голосування з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальні громади з кількістю виборців до 10 тисяч), сільського, селищного, міського голови не призначається і не проводиться в період дії карантину”, – йдеться у повідомленні.

У КВУ заявили, що у першу чергу мова йде про ініціативу щодо відтермінування другого туру виборів міських голів у великих містах.

Згідно з Виборчим кодексом України, другий тур виборів проводится, якщо жоден кандидат на посаду міського голови не набере в першому турі 25 жовтня більше половини голосів виборців, які взяли участь в голосуванні. Повторне голосування призначається на неділю – в межах тритижневого строку після дня прийняття рішення про призначення повторного голосування.

КВУ вважає, що ініціатива щодо відтермінування другого туру виборів до завершення карантину суперечить Конституції України і порушує виборчі права громадян, а також фактично залишить міста без легітимної влади і призведе до перебування місцевої влади у підвішеному стані.

Водночас ініціатор даного проєкту Тетяна Грищенко пояснила у Facebook, що основною метою прийняття цієї постанови є “недопущення надмірного навантаження на медичну систему України та забезпечення протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій, зниження рівня загрози життю і здоров‘ю населення”.

Читайте також: 74% українців очікують фальсифікацій на виборах – опитування

Як повідомлялось, місцеві вибори призначили на 25 жовтня – вони пройдуть за новою системою. Київська міська виборча комісія затвердила зразки бюлетенів на вибори депутатів Київради та міського голови столиці. Також ЦВК опублікувала відеороз’яснення, як правильно заповнювати виборчий бюлетень.

Нагадаємо, на виборчих дільницях вперше розмістять плакати з QR-кодом для людей з порушенням зору і слуху. Люди без масок та з ознаками ГРВІ голосуватимуть за окремим сценарієм.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...