Карантин, день 205. Як голосуватимуть люди без масок та з ознаками ГРВІ

08:55 03.10.2020

Люди, що прийдуть 25 жовтня на виборчі дільниці без масок, зможуть віддати свій голос, але за окремим сценарієм і нестимуть адміністративну відповідальність. А про виборців з температурою та іншими ознаками респіраторного захворювання будуть попереджати усіх присутніх на дільниці.

Карантин, день 205. Як голосуватимуть люди без масок та з ознаками ГРВІ

Про це під час круглого столу на тему “Місцеві вибори 2020 і COVID-19“ розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний санлікар Віктор Ляшко.

За його словами, всі нормативно-правові акти, зокрема, зміни до постанови про карантин № 641 Кабміну, передбачають можливість здійснити виборче право кожному, тому

У постанові чітко виписано, якщо людина приходить на виборчу дільницю, їй роблять термометрію, і якщо є підвищена температура тіла та інші ознаки гострої респіраторної вірусної хвороби, її допускають до виборчого права, але в окрему кабіну, з окремим маршрутом, і про це повідомляють всім присутнім у приміщенні виборчої дільниці про те, що є людина з симптомами для того, щоб була дотримана фізична дистанція”, – сказав він.

Усіх, хто прийде на дільницю, проситимуть надягнути маску, яка прикриває рот і ніс. Той, хто відмовиться це зробити, все одно буде допущений до голосування, але за такою ж процедурою, як і люди з підозрою на коронавірус. Але в такому разі  людина нестиму адміністративну відповідальність за порушення правил карантину.

Після здійснення свого виборчого права людина повинна нести адміністративну відповідальність за порушення чинного законодавства, яке вона порушує, відвідуючи громадську будівлю, якою є виборча дільниця. Органи Національної поліції повинні притягнути таку людину до адміністративної відповідальності”, – наголосив Ляшко.

Читайте також: 20 кандидатів, що допущені до виборів мера Києва (СПИСОК)

Раніше ми розповідали, як на дільницях будуть ідентифікувати виборців у масках.

Нагадаємо, в Україні три попередні дні поспіль фіксували рекорди захворюваності, зокрема 2 жовтня добовий приріст  сягнув 4633 хворих.

Як повідомлялось, місцеві вибори призначили на 25 жовтня – вони пройдуть за новою системою.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...