Досить скиглити! Нема пального – сиди вдома, — експерт про ситуацію на ринку пального

Автор: Любава Лисичкіна
20:39 20.06.2022

Паливна криза триває і чіткого таймінгу немає й бути не може, оскільки окрім війни й непередбачуваності.

Досить скиглити! Нема пального – сиди вдома, — експерт про ситуацію на ринку пального

Як зауважив експерт Сергій Куюн, на відміну від двох перших, завод в Новомосковському районі працював. Про що зокрема свідчить й сильна пожежа з вибухами резервуарів. Це досить відоме підприємство в східноукраїнських «нафтових» колах».

«Таким чином наочно бачимо нову атаку на інфраструктуру постачання нафтопродуктів. Саме це призвело до дефіциту пальне, який ми спостерігаємо вже більше місяця. Ця ситуація дає відповіді на дивні питання, які мені не стомлюються ставити.Коли ж буде пальне???!!!» , –  пише експерт.

І заявляє, що людям слід відкрити очі, бо йде війна, і  важко щось прогнозувати та гарантувати. Адже ворог нищить виробництва, нафтобази, транспортні шляхи. На тому ж «мініку» в Губіниці виробляли бензин в досить непоганих обсягах, як для регіонального масштабу. Тепер ці ресурси треба чимось замістити, а з імпортом бензину маємо складнощі, зазначає Куюн.

«Тому професійні поради наступні. Досить скиглити! Нема пального – сиди вдома. Головне, що воно є у військових, муніципалітетів, бізнесу – на них тримається країна.  Постачання зростає. Поступово, але росте. За газом не тільки немає черг, вже є випадки зниження цін окремими заправками. Сподіваюсь, наступним буде дизель, згодом – бензин. Але чіткого таймінгу немає й бути не може, оскільки окрім війни й непередбачуваності (на четвертий місяць багатьом це треба нарешті зрозуміти) є ще купа бар’єрів в Європі, де наші проблеми з пальним всім до сраки (це теж треба усвідомити як найшвидше)», — говорить Сергій Куюн.

Таким чином, слід економити пальне. Чим більше відкривається заправок з пальним, тим більше машин на дорогах. Тому зростання постачання не дуже й помітно.

Крім того, слід споживати пальне  відповідально. За словами експерта, як мінімум, це звільнить більше ресурсів для тих, хто їх найбільше потребує. А як максимум, піде на створення запасів або елементарно дозволить зменшити імпорт. 

Нагадаємо, у Києві зберігається висока напруга з нестачею бензину. Як повідомляв ВКу квітні зі столичних заправок зник бензин А-95. Також повідомлялося, що у Києві почався ажіотаж на заправках через брак пального. АЗС почали обмежувати продаж. У міській владі закликали киян, і зокрема водіїв, не пересуватися містом приватним автотранспортом без нагальної потреби через брак палива.  

Додамо, он-лайн мапа, де можна перевірити, які АЗС працюють у Києві.  

Великий Київ у Google News

підписатися