До Британії ледь не продали 1,5 тисячі пляшок горілки з чорнобильських яблук

18:40 07.05

Це спиртне є першим споживчим продуктом Чорнобиля після ядерної катастрофи 1986 року. Відомо, що українські спецслужби вилучили 1500 пляшок спиртного під назвою Atomik від компанії Chernobyl Spirit та передали до прокуратури Києва. Товар забрали з вантажівки на спиртозаводі в Карпатах.

До Британії ледь не продали 1,5 тисячі пляшок горілки з чорнобильських яблук

Про цю історію повідомила британська служба BBC.

Зараз компанія чекає результатів розслідування українських спецслужб, але заявляють, що вони “гадки не мають”, з якої причини було вилучено партію, призначену для Великої Британії.

Здається, вони звинувачують нас у використанні підроблених українських акцизних марок. Але це не має сенсу, оскільки пляшки призначені для британського ринку і чітко маркуються діючими акцизними марками Великобританії“, – пояснив професор Джим Сміт, вчений, який багато років вивчав зону відчуження, перш ніж створити компанію Chernobyl Spirit  разом з українськими колегами.

Професор Сміт з Університету Портсмута, пояснив, що ця горілка “не більш радіоактивна, ніж будь-яка інша горілка”.

Компанією, яка виробляє “Атомік”, керують вчені, котрі працюють у чорнобильській зоні відчуження – території, покинутій після ядерної катастрофи 1986 року. Їхні дослідження включали вирощування експериментальних культур, щоб з’ясувати – чи можна використовувати зерно та іншу їжу, вирощену в зоні, для виготовлення продуктів, безпечних для споживання.

Читайте також: На кожному кладовищі рятувальника не поставиш. Чому в Чорнобильській зоні не варто лишати лампадки

Компанія вирішила виготовити спиртне на основі яблук. 

Компанія планує використати частину свого прибутку на допомогу громадам в Україні, які постраждали від економічного впливу ядерної катастрофи. В тому числі хочуть допомогти мешканцям у Чорнобильській зоні.

Читайте також: Плагіат і втручання в особисте. Українці судяться з НВО за серіал “Чорнобиль”

Нагадаємо, раніше науковці заявили, що наразі відсутні докази істотного впливу радіаційного опромінення через аварію на ЧАЕС на зародкові лінії у людей. І це може  свідчити про мінімальний вплив на здоров’я наступних поколінь.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...