Вчені провели масштабне дослідження на предмет виявлення мутацій у дітей ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

Автор: Любава Лисичкіна
23:45 24.04.2021

Отримана ліквідаторами аварії на Чорнобильській атомній електростанції радіація не завдала “додаткової шкоди ДНК” їхніх дітей.

Вчені провели  масштабне дослідження на предмет виявлення мутацій  у дітей ліквідаторів Чорнобильської катастрофи
Світлодіодне освітлення

Результати дослідження групи науковців опубліковані в журналі Science.

Науковці заявили, що наразі відсутні докази істотного впливу радіаційного опромінення через аварію на ЧАЕС на зародкові лінії у людей. І це може  свідчити про мінімальний вплив на здоров’я наступних поколінь.

Такий висновок вчені зробили на основі повногеномного секвенування дітей, народжених у період з 1987 по 2002 роки, та їх батьків, які зазнали впливу радіації.

Всього участь у дослідженні взяли 130 дітей ліквідаторів. В результаті у дітей не було виявлено додаткових пошкоджень або мутацій.

Професор Джеррі Томас з Імперського коледжу Лондона упродовж десятиліть вивчає рак, зокрема пухлини, пов’язані з радіацією.

За її словами, нові дані свідчать, що “навіть, коли люди отримували відносно високі дози радіації, це ніяк не впливало на майбутнє їхніх дітей”.

Нагадаємо, до річниці трагедії на ЧАЕС випустили особливу марку (ФОТО). Також  до 35-х роковин аварії на ЧАЕС в Україні запустили перший офіційний мобільний застосунок Chornobyl App — інтерактивний віртуальний гід з AR-технологією. 

Великий Київ у Google News

підписатися