Плагіат і втручання в особисте. Українці судяться з НВО за серіал “Чорнобиль”

17:50 30.04.2021

Після виходу серіалу «Чорнобиль» на компанію НВО посипалися скарги від українців щодо пору-шення авторських та інших прав. Зокрема, вже рік із компанією судиться Людмила Ігнатенко, дружина загиблого при ліквідації аварії на ЧАЕС пожежника.

Плагіат і втручання в особисте. Українці судяться з НВО за серіал “Чорнобиль”

Про це повідомив адвокат Олександр Мамуня в інтерв’ю «UA: Радіо Культура»

Сценаристи використали реальну історію подружжя Ігнатенків, і жінка вважає, що творці серіалу мали спитати в неї дозволу. Лише у квітні цього року НВО відреагувала на позов, поданий у квітні минулого року.

«Чітко передбачено українським законом, що у людини, чиє ім’я використовуються в художньому фільмі, необхідно брати дозвіл на використання імені. Якщо використовується ім’я людини, якої немає в живих на момент зйомки та демонстрації фільму, тоді необхідно брати дозвіл у того з подружжя, хто є живим», – пояснює він.

Український режисер Андрій Приймаченко заявляє, що його відео використали у серіалі НВО «Чорнобиль» без дозволу. Він зробив титри з телефонних переговорів диспетчерів ЧАЕС та виклав ролик на YouTube ще у березні 2013 року.

Після першого звернення Приймаченка до HBO йому написали представники Sister Pictures, запевняючи, що створили відео власноруч і воно є «100% авторським». Компанія Radioactive Films, яка представляла виробників серіалу в Україні, відповіла режисеру, що «права на використання цього відео були отримані й підтверджені дирекцією музею Чорнобиля у Києві».

Юридична компанія, яка представляє інтереси НВО в Україні, заявляє, що відео, яке створив Приймаченко, не є об’єктом авторського права. Утім адвокатка режисера Наталія Гнатюк наголошує: в її клієнта є свідоцтво про реєстрацію від УкрПатенту, а звукова доріжка є архівним записом.

«Скоріше за все, вони довірились місцевим юристам, які не дуже професійно виконали свою роботу. Бо компанії такого рівня знають наслідки порушення авторського права та намагаються такого не робити. Думаю, місцеві юристи припустилися помилки і тепер в ним мета довести, що її не було. Тому вони унеможливлюють прямий контакт з НВО», – припускає адвокатка.

Її компанія LAW NET також представляє родину фотографа Ігоря Костіна, який знімав Чорнобиль. Стверджують, що його права також були порушені.

До слова, серіал “Чорнобиль” здобув 9 з 14 нагород, на які був номінований. Зокрема, за найкращу чоловічу роль, найкращий міні-серіал, операторську роботу та інші.

Тим часом, британський телеканал Sky анонсував випуск нового документального фільму про Чорнобиль. Стрічку зніматиме Джеймс Джонс (James Jones), який був режисером таких фільмів як “За наказами президента” та “Мосул”.

Великий Київ у Google News

підписатися