“Дії коміка є неприпустимими в умовах воєнного стану”. У Мінкульті відреагували на скандал із стендапером, який виїхав до Туреччини

Автор: Галина Ворона
17:39 04.03.2023

У Міністерстві культури та інформаційної політики відреагували на скандал довкола стендап-коміка Андрія Щегеля, який в інтерв’ю журналісту Роману Скрипіну зізнався, що проігнорував три повістки в армію і “з*бався, як криса” в Туреччину, скориставшись дозволом на концертну діяльність в іноземній країні.

“Дії коміка є неприпустимими в умовах воєнного стану”. У Мінкульті відреагували на скандал із стендапером, який виїхав до Туреччини

На свої акаунтах у соцмережах  Мінкульт підтвердив, що Щегель отримав тимчасовий дозвіл у складі групи, однак порушив надане йому право виїзду за кордон і не повернувся. Там також стверджують, що цей кейс “буде взято під контроль правоохоронців”.

МКІП сприяє виїздам різних митців, творців, художників, артистів, музикантів, журналістів тощо, які свідомі своєї справи та громадянської позиції, але через подібні випадки, як з Андрієм Щегелем, ситуація для тих, хто дійсно боронить Україну та веде боротьбу на культурному фронті, ускладнюється”, — йдеться в заяві відомства.

Також зазначається, що для запобігання подібним ситуаціям у майбутньому МКІП разом з правоохоронними органами буде ініціювати посилення відповідальності за порушення правил виїзду та повернення до України чоловіків призовного віку.

Зокрема, Мінкульт підготував та подав на затвердження Кабінету міністрів України “більш жорсткий порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку”.

Дії коміка є неприпустимими в умовах воєнного стану, в час, коли переважна більшість свідомих чоловіків залишаються країні та готові воювати за збереження нашої держави”, – підкреслюють у міністерстві.

Довідка: Щегель народився у Києві у 1992 році. Наразі він є популярним стендапер-коміком та учасником You tube проєкту Srakadupa.

Читайте також: Блогерка-ескортниця отримала медаль від розвідки: соцмережі в шоці

Нагадаємо, народжений у Києві стендапер-комік Андрій Щегель під час воєнного стану, попри три повістки виїхав до Туреччини. Він пояснив: “Реалізуючи своє право на ох*нне життя, просто з*бався і сиджу тут” (у Туреччині). Про українських військових, які гинуть на фронті, комік відповів: “це їхній вибір”. Згодом з’ясувалось, що дозвіл на виїзд з України, попри три повістки, столичному стендапер-коміку Андрію Щегелю офіційно дало Міністерство культури України. Крім того, ще п’ять осіб з його команди отримали дозвіл на виїзд з України під час воєнного стану.

Великий Київ у Google News

підписатися