Деякі райони Києва практично перетворені на бетонні гетто – дослідження

Автор: Галина Ворона
17:45 26.10.2022

Київська влада, Київзеленбуд постійно розповідають киянам про тисячі посаджених кущів та дерев. Кличко часто під камери відкриває нові парки. Складається враження, що Київ стає ще зеленішим. Але дослідники кажуть, що насправді все не так: Київ поступово перетворюється на бетонне гетто.

Деякі райони Києва практично перетворені на бетонні гетто – дослідження
Світлодіодне освітлення

Про це пише Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ), посилаючись на дослідження незалежних науковців з організації “Візіком”, які займаються топографією.

За допомогою супутникових знімків фахівці підрахували, скільки кв. м. зелених насаджень припадає на одного киянина у тому чи іншому районі Києва.

За основу було взято класичні радянські 25 кв. м на одного городянина, екологічний стандарт, який існував в Українській РСР.

Після проведених досліджень виявилося, що деякі райони Києва практично перетворені на бетонні гетто:

  • Лівобережний та Поділ мають лише 12 кв. м на особу,
  • Оболонь та Позняки – 8 кв. м на особу,
  • Троєщина – 9 кв. м на людину.
  • на Осокорках найменше зелені – лише 5 кв. м. на людину.

І при цьому, кажуть у КЕКЦ, київська влада чинить опір створенню там “Екопарку Осокорки”, всіляко підтримуючи забудовників.

Проаналізували дослідники і такий показник, як площа зелених зон у відсотках від загальної площі міста.

Так, у Лондоні вона становить 33%, у Мадриді-35%.

Як з’ясувалось, у київських мікрорайонах, де мешкають люди площа зелених зон набагато менша:

  • на Березняках вона становить лише 27%,
  • на Оболоні-18%,
  • на Осокорках-12%,
  • на Подолі-21%,
  • на Позняках-15%,
  • на Троєщині-20%.

Тобто ми бачимо, що практично всі нові житлові масиви були побудовані в Києві за повного ігнорування екологічних норм і стандартів, і зелені в них практично немає“, – кажуть екологи.

Водночас зазначається, що у старих районах, крім Подолу, становище із зеленими зонами краще.

Наприклад, Печерськ, має 42 кв. м зелені на особу, або 42% зелені на район. Тобто навіть вище, майже вдвічі, радянських екологічних стандартів.

Третій показник – рейтинг забрудненості (менше дерев – більш брудніше повітря).

Київ за останні роки з одного з найзеленіших міст Європи перетворився на одне з найбрудніших міст Європи та світу. Про це свідчать постійні ”антирейтинги” Києва. Генплан Києва передбачає до 2041 р. будівництва у Києві все нових житлових масивів. Це означає, що будуть знищуватися зелені зони, що залишилися. Недарма, серед 120 депутатів Київради близько 80-забудовники або їхні представники“, – підсумувала у КЕКЦ.

Читайте також: Менше газонів – більше луків. Київ змінить підхід до озеленення міста (ФОТО)

Нагадаємо, цього року в Києві стартувала екоініціатива “Місто живих стін”, яка пропагує вертикальне озеленення з використанням винограду Вічі. Які плюси називають – читайте тут. Першою на неї відгукнулась Солом’янка, другою – Дарниця. Днями Печерський район також долучився до нового еко-проекту.  Біля мерії також висадили виноград Вічі, який вкриє стіни зеленим килимом. А ще – в парку “Наталка” та біля Почайни.

Великий Київ у Google News

підписатися