День пам’яті і примирення не замінює 9 травня – Зеленський

Автор: Галина Ворона
13:10 08.05.2021

День пам’яті та примирення у всьому світі відзначається, щоб ніколи не забути, що нацизм був абсолютним злом. І в нас цю дату встановили не на заміну 9 Травня, а для того, щоб зберегти й зрозуміти історію повніше. Бо вона – спільна, одна на всіх у світі.

День пам’яті і примирення не замінює 9 травня – Зеленський

Про це сьогодні на своїй Facebook-сторінці написав президент України Володимир Зеленський.

Коли говоримо “ніколи знову”, маємо на увазі передусім дуже конкретне «ніколи не забути». Тому й відзначається в багатьох країнах цей День – пам’яті та примирення. І в нас це не на заміну 9 Травня, а для того, щоб зберегти й зрозуміти історію повніше. Бо вона – спільна, одна на всіх у світі”, – заявив президент України.

Перераховуючи народи, з якими українці воювали проти гітлерівської коаліції під час Другої світової війни, він згадав “росіян, поляків, білорусів, євреїв, грузин, вірменів, британців, американців, французів та багатьох інших”.

Зеленський також назвав Другу світову найстрашнішою в історії людства.

Тому були створені міжнародні інституції та правила для підтримки глобального миру. Поважати їх – обов’язок усіх людей, а особливо – очільників держав та інших політиків. Та щоб ніколи не забути, що мир втрачається надзвичайно легко. І це справжнє щастя, коли вдається його відновити”, – додав він.

Читайте також: “Ми відходимо від імперського “побєдобєсія” до європейської традиції пам’яті” – Петро Порошенко

Нагадаємо, 8 травня Україна з усім цивілізованим світом відзначає День пам’яті і примирення. Пам’ятна церемонія традиційно відбулась у парку Вічної Слави – до могили Невідомого солдата поклали квіти, пом’янули загиблих хвилиною мовчання, пролунав Державний Гімн України і військовий салют.

Спогади киян про Другу світову можна почитати у новій книзі київських авторів “Друга світова війна та нацистська окупація у спогадах киян”. У ній – 18 історій про життя звичайної людини під час війни. Цю книгу можна знайти у 139 публічних бібліотеках столиці.

Киян ввечері кличуть до меморіального комплексу “Національний музей історії України у Другій світовій війні” вшанувати пам’ять воїнів, які наближали перемогу у 1945 році, і помолитися за тих, хто сьогодні тримає над нами небо на сході. 

Читайте також: Скільки українців схвалюють ідею відзначати і День пам’яті та примирення, і День перемоги над нацизмом

Великий Київ у Google News

підписатися