День пам’яті батька “Антея” та “Руслана”, людини, чиє ім’я знає весь світ

Автор: Любава Лисичкіна
18:27 04.04

Його називали авіаційним генієм, його літаки втановлювали безліч рекордів, а у Києві саме він заклав підвалини для роботи комплекса- гіганта авіаіндустрії.

День пам’яті батька “Антея” та “Руслана”, людини, чиє ім’я знає весь світ
Світлодіодне освітлення

4 квітня – день пам’яті Олега Антонова, видатного українського авіаконструктора (1906-1984).

З молодих років він захоплювався авіабудуванням, займався у шкільному гуртку любителів авіації.
Ім’я Антонова тісно пов’язано з українським літакобудуванням, до Києва він переїхав у 1952 р. Його називали і киянином, як генерального конструктора всесвітньо відомої фірми, і харків’янином, як завідувача кафедри у НАУ “Харківський авіаційний інститут”.

Під керівництвом Антонова було розроблено 22 типи літаків і понад 50 типів планерів. Його АН-2, в народі – “кукурудзяник” – літає на різних континентах.


Олег Антонов заклав у Києві підвалини для роботи гіганта авіаіндустрії – з 1989 р. це “Авіаційний науково-технічний комплекс “Антонов”.


Під керівництвом Олега Антонова було впроваджено у виробництво перший у світі транспортний літак для далеких повітряних перевезень великогабаритних вантажів і техніки Ан-22 “Антей”, на якому було встановлено 41 світовий авіаційний рекорд.

Остання розробка Олега Антонова – найбільший для свого часу транспортний літак Ан-124 “Руслан”, розрахований на перевезення вантажу вагою 150 тонн на відстань 4,5 тис км, на якому було встановлено 22 рекорди.

Олег Антонов науково-конструкторську діяльність поєднував з громадсько-політичною. У листопаді 1965 р. він підписав відкритий лист до ЦК КПРС (“Лист 78-ми”) з протестом проти політичних репресій щодо представників української інтелігенції і дискримінації української літератури.
Він добре знав французьку, розмовляв англійською. Любив малювати – переважно пейзажі натюрморти, любив теніс.

У 1999 р. за видатні досягнення в створенні літаків ім’я О. Антонова внесено до Міжнародної аерокосмічної зали Слави Аерокосмічного музею (м. Сан-Дієго, США).

“В авіації особливо помітний взаємозв’язок між технічною досконалістю і красою”, – говорив Олег Антонов.

У 2006 році, до 100-річчя видатного авіаконструктора, Монетним двором України було випущено ювілейну монету з нейзильберу номіналом 2 гривні, на реверсі якої зображено портрет Антонова, а на аверсі – чи не найзнаменитіших його літаки – Ан-2 та Ан-12 “Руслан”. Примітно, що цим чудовим літальним апаратам присвячено також дві окремі пам’ятні монети.

На його честь названа вулиця в Києві – вулиця в Солом’янському районі на Чоколівці.  Пролягає від проспекту Повітряних Сил до вулиці Ушинського.

Великий Київ у Google News

підписатися