День народження Тараса Шевченка: святкування в доповненій реальності

Автор: Марія Супрун
08:39 09.03

Сьогодні, 9 березня, відзначається 207-ма річниця від дня народження Тараса Шевченка – українського поета, художника, мислителя.

День народження Тараса Шевченка: святкування в доповненій реальності

Творчість Тараса Шевченка мала вирішальне значення у становленні й розвитку нової української літератури. До того ж Шевченко – один із майстрів українського образотворчого мистецтва, який є автором понад тисячі мистецьких творів. Зокрема, днями “Укрпошта” випустила поштові марки, одну з яких прикрашає картина Тараса Шевченка “Одаліска”, написана у 1840 році.

По всьому світу українському поетові встановлено 1384 пам’ятники. Більшість із них – 1256 – розташовані на території України, але за кордоном їх також рекордна кількість. Завтра, 10 березня, ще один памятник відкриють в італійському місті Флоренція.

З нагоди 207-річчя від дня народження Шевченка в Україні та й по всьому світу відбудуться урочисті заходи, Шевченківські дні та церемонії покладання квітів до пам’ятника поета. Зокрема, будинок-музей Тараса Шевченка в Києві (вул. Т. Шевченка, 8а) можна у ці дні відвідати безкоштовно. Там проходять тематичні заходи, до 15 квітня триватиме виставка “Тарас Шевченко. Портретні історії”.

Крім того, видатний український поет Тарас Шевченко з’явився в доповненій реальності, щоб подивитися, чим живе і дихає незалежна Україна. Він гуляє по Києву та робить фото з людьми, пише Обозреватель з посиланням на компанію-розробника ADVIN Ukraine.

У новому соціальному проєкті прозаїк “повертається”, щоб нагадати про те, що впізнаваність і актуальність його ідей не повинна залишатися тільки на сторінках підручників з української літератури. Він з’явився в digital-форматі, щоб стати ближче до кожного українця.

“Якби я знав, що буду дивитися на вас з стогривневої купюри, то намалював би себе хоча б з посмішкою” – каже поет у притаманній собі жартівливій манері.

Нагадаємо, 25 лютого користувачі соцмереж запустили флешмоб до 150-річчя від дня народження видатної української письменниці, поетеси, перекладачки, громадської діячки Лесі Українки.

Великий Київ у Google News

підписатися