Центральна бібліотека для дітей на Дарниці позбулась імені Зої Космодем’янської у назві

Автор: Галина Ворона
19:26 02.03.2023

У Дарницькому районі перейменували Центральну бібліотеку імені Зої Космодем’янської для дітей.

Центральна бібліотека для дітей на Дарниці позбулась імені Зої Космодем’янської у назві
Світлодіодне освітлення

Як повідомляє пресслужба Київради, таке рішення на сьогоднішньому пленарному засіданні підтримали 64 депутати.

Депутатка Київської міської ради Вікторія Муха зазначає, що прийняте рішення спрямоване на виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

За її словами, Зоя Космодем’янська була символом радянської пропаганди, тому колектив бібліотеки на загальних зборах прийняв рішення про зміну назви та надіслав клопотання про перейменування бібліотеки на честь українського письменника, поета, перекладача та пісняра Грицька Бойка, літературна творчість якого в основному присвячена дітям.

Депутатський корпус Київської міської ради підтримує рішення щодо перейменувань міських об’єктів, які пропонує територіальна громада міста Києва. Необхідно позбутись культорологічного впливу авторитаризму на свідомість киян та захищати свою державу від фальсифікації історичних подій. Заклади культури та освіти Києва мають носити імена відомих українців, які зробили вагомий вклад у розвиток України”, – підкреслила Вікторія Муха.

Депутатка додала, що наша держава має власних героїв, видатних особистостей та визначні події, якими ми можемо пишатися та зробити частиною історії Києва.

Читайте також: Не лише нова назва. У Кличка розповіли, як зміниться концепція перейменованого музею Пушкіна

Нагадаємо, сьогодні депутати також депутати перейменували вулицю Тургенєвську та ще кілька об’єктів.

Як повідомляв “ВК”, після дерусифікації, яка розпочалась з 24 лютого, у Києві розпочалась масштабна дерусифікація топоніміки. Замість вулиць, скверів, бульварів, площ Так у столиці з’явилися провулок Кузьми Скрябіна, Чорнобаївська площа, вулиці  Романа Ратушного, видатного громадського діяча Євгена Чикаленка, лідера чеченського визвольного руху Джохара Дудаєва, фольклориста, етнографа, мовознавця, перекладача Пантелеймона Куліша, українського поета, кіносценариста, культурно-громадського діяча, першого голови Народного руху України, Героя України Івана Драча, лідерки громадянського суспільства, яка зробила вагомий внесок у розвиток соціологічної науки в Україні, а також розвиток демократії та інституту вільних та чесних виборів Ірини Бекешкіної.

Також низці вулиць повернули історичні назви: з карти міста зникли вулиці  БагговутівськаКудряшоваЗатєвахінаАдмірала УшаковаРибалка.

Великий Київ у Google News

підписатися