COVID-фонд – не для доріг. Куди українці вважають за потрібне спрямувати гроші

13:58 19.11.2020

Абсолютна більшість українців вважає, що кошти з COVID-фонду першочергово слід направити на закупівлю засобів захисту для лікарів, облаштування лікарняних ліжок киснем, придбання ліків і обладнання для лікарень, а також на збільшення тестування на коронавірус та доплати лікарям і всім, хто залучений до боротьби з пандемією. Таких, хто підтримує виділення коштів зі спецфонду на будівництво доріг, найменше.

COVID-фонд – не для доріг. Куди українці вважають за потрібне спрямувати гроші

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, що проводилось 15-17 листопада 2020 року.

Виділення коштів фонду на будівництво мобільних госпіталів вважають потрібним 81%, (15% не потрібним), компенсації підприємцям за вимушений простій через карантинні обмеження – 81% (17% не потрібним).

Найменше опитані підтримують використання коштів спеціального фонду боротьби з коронавірусом на будівництво доріг (тут думки розділились: 48% підтримують виділення коштів на це з фонду, а 50% – не підтримують).

Читайте також: Тестування як в Словаччині і відновлення COVID-фонду. План Порошенка для порятунку країни 

Нагадаємо, соцдослідження також показують, що 60% українців не задоволені діяльністю президента Володимира Зеленського у боротьбі з епідемією коронавірусу. Так само негативно оцінюють зусилля для подолання COVID-19, докладені прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Серед топ-державників найменше критики лунає на адресу голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, яким не задоволені всього 48%.

Як повідомлялось, з COVID-19-фонду витратили 39 млрд грн: гроші пішли на серіали, будівництво доріг, на силовиків, натомість на них не купили жодного апарату ШВЛ. Більше того, виявилось, що коронавірусний фонд – просто спосіб використовувати кошти у зручному режимі. Гроші звідти не планували виділяти на боротьбу з коронавірусом. Гроші на ремонт доріг забрали і у онкохворих – 104 млн грн спрямували не лише на дороги, а й на пілотів та ремонт монастиря у Києві.

При цьому компенсувати карантинні збитки рестораторам можуть 10% відкатів з «Великого будівництва»

Великий Київ у Google News

підписатися