Про демонтажу пам’ятника Чкалова повідомили у соціальних мережах. Демонтували Чкалова під оплески мешканців столиці.
Пам’ятник Чкалову знаходився у Шевченківському районі Києва по вулиці Олеся Гончара, 57. Був встановлений у 1981 році.
До демонтаж пам’ятника у рамках процесу декомунізації столиці почали готувати сьогодні вдень.
За словами заступника голови КМДА Володимира Прокопіва цього тижня пам’ятники Чкалова та Ватутіна будуть перенесені до Музею авіації.
“Зокрема, ми чекали на рішення Мінкульту щодо зняття з цих об’єктів пам’яткоохоронного статусу. Це фактично розв’язало нам руки. Оскільки тепер ми в законний спосіб можемо перенести ці пам’ятники без розробки науково-проєктної документації із переміщення та встановлення об’єктів “, – розповів він.
Прокопів додав, що найближчим часом на демонтаж очікує і решта пам’ятників комуністичного режиму, які ще залишились на столичних вулицях.
Довідка: Валерій Чкалов – радянський льотчик-випробувач, комбриг, Герой Радянського Союзу. У 1936 році вступив до лав КПРС.
Загинув 15 грудня 1938 року під час проведення випробувального польоту на новому літаку І-180. Похований у Москві, урна з його прахом встановлена в Кремлівській стіні.
Нагадаємо, бюст російського письменника О. Пушкіна досі не спромоглися прибрати з бібліотеки Вернадського. Крім цього, у столиці досі залишаються сім об’єктів, які вшановують пам’ять Пушкіна.
Як повідомляв “ВК”, у Києві триває дискусія щодо перейменування Повітрофлотського проспекту. Голова експертної топонімічної комісії міста Києва, історик Алфьоров розповів, що за офіційним висновком комісії Повітрофлотський проспект та вулиця дерусифікації чи декомунізації не підлягають, запиту киян на зміну назви Повітрофлотського проспекту не було. Однак, під час другої хвилі дерусифікації столиці до перейменування внесли Повітрофлотський проспект та вулицю.
Загалом, після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році у Києві було перейменовано 239 проспектів, бульварів, вулиць провулків та тупиків. Абсолютна більшість – за процедурою дерусифікації.