Через 7 років трагічних подій на Майдані судять не вбивць, а тих, кого катували – Порошенко під час вшанування Героїв Небесної Сотні

Автор: Злата Колос
13:06 18.02

П’ятий Президент України Петро Порошенко та Марина Порошенко разом з родинами Героїв Небесної Сотні вшанували пам’ять загиблих майданівців.

Через 7 років трагічних подій на Майдані судять не вбивць, а тих, кого катували – Порошенко під час вшанування Героїв Небесної Сотні

Лідер партії “ЄС“ наголосив, що через 7 років трагічних подій, судять не вбивць й не тих, хто віддавав накази на убивство українців, на знищення розвитку країни, її шляху в Європу, а тих, кого катували і проти яких робили замахи на життя. 

“Достатньо красномовний приклад – це Тетяна Чорновол, яка пережила замах, вижила під час подій на майдані, коли на нас наступали. Її сьогодні звинувачують, і ця влада намагається її запроторити за грати. І багатьох інших волонтерів, добровольців, які боронили і боронять нашу державу, нашу честь і нашу гідність“, – наголосив Порошенко.

П’ятий Президент наголосив, що вбивці українців досі не покарані, адже до влади Антимайдан, та на вимогу президента РФ Путіна і вказівкою президента України Зеленського з-під варти віддали у РФ співробітників “Беркуту“, які розстрілювали українців.

“Коли люди Януковича і його поплічника Портнова сьогодні увійшли до владних кабінетів. Як вони туди потрапили ? Як вони отримали контроль над правоохоронною і суддівською системою? Зусиллями Зеленського. Яким чином руйнується справа Майдану, коли на вимогу Путіна і вказівкою Зеленського з-під варти звільняються вбивці, співробітники “Беркуту“ і віддаються Путіну для того, щоб зруйнувати справи Майдану? Це є позиція теперішньої влади“, – пояснив лідер “ЄС“.

У меморіальних заходах також взяли участь народні депутати та депутати Київської міськради, громадські активісти, учасники Революції Гідності. Вони поклали квіти й лампадки до пам’ятного Хреста на Алеї Героїв Небесної Сотні.

Також Порошенко нагадав, що вчора у парламенті вдалося відстояти дуже важливу Постанову, яка визнає Революцію Гідності однією з державотворчих подій в Україні., – зазначив він.

Лідер “ЄС“ додав, що продовжує вірити в Україну, український народ, у співпрацю з українськими партнерами в Європі і США “які точно не втратили віри в Україну і в українців“.

“Нас – сила, ми – лідери опозиції і лідери довіри. І ми здатні захисти наш рух вперед, до Європи, до Європейського Союзу до НАТО. Наш рух вперед по дорозі цінностей, який започаткувала Революція Гідності. І ми точно переможемо.  Сьогодні на цьому святому місці ми це стверджуємо“, – впевненій Порошенко.

Нагадаємо, 18-20 лютого Україна вшановує пам’ять загиблих під час розстрілів на Майдані Незалежності під час Революції Гідності. Розстріли почалися 18 лютого 2014 року, а найбільше протестувальників загинули саме 20 лютого на вулиці Інститутській, де по них відкрили вогонь силові підрозділи режиму Януковича. У період з 18 по 21 лютого було вбито 108 осіб, яких назвали Небесної сотнею.

Згідно з указом президента від 11 лютого 2015 року, в Україні щорічно 20 лютого відзначають День Героїв Небесної сотні. У цей день вшановують пам’ять загиблих під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року). 17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення. Цього року до Дня Героїв Небесної Сотні відбудеться низка заходів, які об’єднано назвою “Вдячні за свободу”.

Голова КМДА Віталій Кличко також вшанував пам’ять Героїв Небесної сотні.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...