“Ми не відступимося від ідеалів, які відстоювали на Майдані” – Віталій Кличко вшанував Героїв Революції Гідності

09:28 18.02

18-20 лютого Україна вшановує пам’ять тих, хто був розстріляний на Майдані Незалежності під час Революції Гідності. Сьогодні мер Києва Віталій Кличко, який сам приймав активну участь у Революції Гідності, вшанував пам’ять Героїв Небесної сотні.

“Ми не відступимося від ідеалів, які відстоювали на Майдані” – Віталій Кличко вшанував Героїв Революції Гідності

У день трагічних подій, що відбувалися 18 лютого на вулиці Інститутській та Майдані Незалежності, Віталій Кличко поклав квіти на місці розстрілів українських патріотів на Алеї Небесної Сотні і зробив короткий допис у соцмережах:

“Друзі! У мене досі перед очима Майдан у ці дні… Він став полем бою за гідність українців і майбутнє нашої держави. Полум’я, постріли, обірвані життя найкращих патріотів…
Ми все пам’ятаємо і шануємо подвиг кожного Героя!  Кожен день боротьби – від осені 2013 до лютого 2014 – не був марним.

І як би не було складно, ми не зневіримося і не відступимося від ідеалів та принципів, які відстоювали на Майдані.

Вічна слава Героям! І повага кожному, хто боровся і бореться за гідність і майбутнє України. Хто допомагав тоді і підтримує сьогодні патріотів української держави”.

Читайте також: Майдан. 10 висновків

Нагадаємо, 18-20 лютого Україна вшановує пам’ять загиблих під час розстрілів на Майдані Незалежності під час Революції Гідності. Розстріли почалися 18 лютого 2014 року, а найбільше протестувальників загинули саме 20 лютого на вулиці Інститутській, де по них відкрили вогонь силові підрозділи режиму Януковича. У період з 18 по 21 лютого було вбито 108 осіб, яких назвали Небесної сотнею.

Згідно з указом президента від 11 лютого 2015 року, в Україні щорічно 20 лютого відзначають День Героїв Небесної сотні. У цей день вшановують пам’ять загиблих під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року). 17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення. Цьогоріч до до Дня Героїв Небесної Сотні відбудеться низка заходів, які об’єднано назвою “Вдячні за свободу”.

Великий Київ у Google News

підписатися