“Вдячні за свободу”. Які заходи відбудуться до Дня Героїв Небесної Сотні (ПРОГРАМА)

Автор: Галина Ворона
20:24 15.02.2021

До річниці Революції Гідності у Києві відбудуться виставки, екскурсії, презентації відеоматеріалів і видань, поминальні заходи. Центральною подією стане проєкт “Промені Гідності” на алеї Героїв Небесної Сотні, який цього року буде доповнено музичним складником.

“Вдячні за свободу”. Які заходи відбудуться до Дня Героїв Небесної Сотні (ПРОГРАМА)

Програму заходів оприлюднив Національний музей Революції Гідності.

Як зазначається, пам’ять про подвиг Небесної Сотні у 2021 році вшановується під гаслом “Вдячні за свободу”. У лютому цей слоган супроводжуватиме урочисті державні заходи та приватні ініціативи з ушанування героїв Майдану. Слоганом “Вдячні за свободу” вшановували героїв Майдану й раніше.

Цього року зазначені слова отримали новий візуальний вияв. Художник Микола Гончаров зобразив поруч із написом на чорному тлі силуети гвоздик. Крізь одну з них, обв’язану синьо-жовтою стрічкою, видніється небесна блакить. Інші, червоні, символізують пролиту кров – ціну свободи.

Програма заходів

16 лютого

12:00–13:00. Презентація 10 нових історій про Героїв Небесної Сотні у межах проєкту “Характери Гідності”.

Цьогоріч глядачі почують розповіді від рідних про Ігоря Ткачука, Миколу-Олега Паньківа, Ігоря Дмитріва, Івана Бльока, Віталія Коцюбу, Юрія Вербицького, Дмитра Максимова, Володимира Бойківа, Юрія Поправку, Романа Точина.

“Характери Гідності” – серія роликів про те, якими герої Майдану були в житті. Це короткі історії про їхнє дитинство, вчинки, стосунки з близькими людьми, мрії та прагнення. Розповіді найближчих родичів покликані нагадати нам про ціну свободи та відповідальність за її збереження.

Наразі проєкт налічує 38 відео. Уперше його було представлено публіці 2019 року до Дня Героїв Небесної Сотні. Музику спеціально для “Характерів Гідності” написав і зіграв піаніст-імпровізатор Роман Коляда. Ідея та режисура проєкту – Дарина Кульчицька.

Також композитор Роман Коляда представить авторську збірку музичних портретів Героїв Небесної Сотні та відеокліп на композицію “Сторожа Гідності”, який об’єднав одразу кілька інших концептуальних проєктів. Йдеться про “Сторожу” Вікторії Романчук і “Музичний портрет міста” Романа Коляди і Маріанни Бойко. Режисерка відеокліпу – Дарина Кульчицька. 

Місце:  Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, м. Київ.

Організатори: Національний музей Революції Гідності, Дарина Кульчицька, Роман Коляда, Вікторія Романчук 

16:00–16:45. Авторська екскурсія Анастасії Сокирко “Майдан Мистецький” у просторі виставки “Творча сила свободи. Громадські ініціативи Майдану”

У межах освітньої програми виставки “Творча сила свободи. Ініціативи Майдану” запрошуємо на екскурсію, де почуєте історії створення мистецьких творів та творчих ініціатив зими 2013–2014 років. Зокрема йтиметься про “Мистецьку сотню” та організовані нею акції “Щитопис” і “Пленер на барикадах”, “Мистецький Барбакан” та художників, які після Революції Гідності утворили ГО “Артіль Майдан”. Побачите твори таких митців як Олександр Мельник, Олексій Белюсенко, Андрій Набока, Леся Хоменко, Оля Рондяк, Степан Ядловський та багатьох інших, які творили як під час Майдану, так і вже по його закінченню.

Анастасія Сокирко – кандидатка історичних наук, наукова співробітниця відділу науково-дослідної роботи Національного музею Революції Гідності.

Місце: Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9-10, м. Київ.

Організатор: Національний музей Революції Гідності.

з 17 лютого

Фотопроєкт Олександра Тимошенка “Нескорений Майдан” 

Олександр Тимошенко, киянин, член Національної спілки фотохудожників України та Національної спілки журналістів України пройшов разом зі своїми побратимами з 26 листопада 2013 року по 18 лютого 2014 року всі буремні події Революції Гідності і як професійний фоторепортер, і як фотохудожник упродовж всього часу протистояння на вулицях Києва зробив фотолітопис цих подій і відтворив у своїх світлинах надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою гідність і своє прагнення до свободи.

Експозиція діє: з 17 лютого до 7 березня

Місце: Будинок Кіно, вул. Саксаганського 6, м. Київ.

Організатори та партнери: ГО “Нескорений Майдан – 18.02”, Національна спілка кінематографістів України, Національна спілка фотохудожників України, Арт-об’єднання “Kyivphotos-Hall 2012”.

17 лютого

10:30–11:30. Презентація результатів соціологічного дослідження про обізнаність і ставлення школярів до Революції Гідності та освітнього ролика для школярів про Майдан і Небесну Сотню

Дослідження проводилось на замовлення Національного музею Революції Гідності у два етапи: кількісне – анкетування, та якісне – фокус-групове опитування. 

Місце: Український кризовий медіа центр, вул. Хрещатик,2, м. Київ.

Організатор: Національний музей Революції Гідності

16:00–18:00. Дискусія “Майдан і майбутнє: виклики політики пам’яті”
за результатами соціологічного дослідження про обізнаність і ставлення школярів до Революції Гідності

Цей захід – спроба зафіксувати, як сучасні школярі сприймають Революцію Гідності, та зрозуміти, яку пам’ять про Майдан хочемо передати дітям та як робимо це вже зараз. До розмови запрошено провідних фахівців у сфері дослідження пам’яті та культурної спадщини, стратегів, педагогів та очільників інституцій відповідальних за формування і реалізацію політики вшанування пам’яті. 

Місце: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, м. Київ.

Організатори: Національний музей Революції Гідності, проєкт “Що таке пам’ятати”, ГО “Arts&Rights”, Міністерство у справах ветеранів України, Український інститут національної пам’яті

з 18 лютого

Фотопроєкт Юрія Білака “Майдан, історія майбутнього” 

Виставка світлин відомого французького фотохудожника українського походження Юрія Білака. В об’єктиві митця – люди Революції Гідності. Юрій Білак зумів поєднати два жанри: портретне фото та репортаж. 

Експозиція діє: з 18 лютого до 9 травня.

Місце: Музей Небесної Сотні, вул. Коновальця, 46, м. Івано-Франківськ.

Організатори: Юрій Білак, Національний музей Революції Гідності, Музей Небесної Сотні

18 лютого

10:00–11:00. Панахида біля каплиці на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві. Покладання квітів, запалення лампадок.

Місце: Храм Архістратига Михаїла та українських новомучеників, алея Героїв Небесної Сотні, 6, м. Київ (поблизу верхнього виходу з метро “Хрещатик”).

Організатор: ГО “Родина Героїв “Небесної Сотні”, рідні Героїв Небесної Сотні, учасники Революції Гідності

11:00–11:30. Презентація монументального графічного твору Олександра Ком’яхова “Архистратиг Михаїл”, присвяченого Небесній Сотні

Художник створив це графічне зображення у березні 2014 року з думкою про Небесну Сотню. Каже, що відчув історичний момент – коли люд, натерпівшись, встиг повстати проти згубного та трухлявого у владі, яка стала паразитувати на тілі цілого народу. Цього дня велике полотно із зображенням Архистратига Михаїла з’явиться на зовнішньому боці виставково-освітнього павільйону “М³: Майдан. Меморіал. Музей.

Місце: виставковий павільйон “Куб”, алея Героїв Небесної Сотні, 3-5, м. Київ (верхній вихід із метро “Хрещатик”).

Організатор: Національний музей Революції Гідності

12:00–12:30. Кураторська екскурсія Ольги Сало виставковим проєктом “Століття незламних”

“Століття незламних” – це 40 історій і світлин, які відображають столітню боротьбу українців за державність. Вулична виставка демонструє особливості визвольного руху, унікальні риси спротиву, зокрема засоби, яких вимагала боротьба у різні часи. Автори експозиції проявили свіжий погляд на історію легіону УСС, добу УНР, Холодний Яр, УПА, повстанців у таборах ГУЛАГу, дисидентів, Революцію на граніті, Помаранчеву революцію, Революцію Гідності та запрошують відвідувачів віднайти паралелі між подіями давнини та Євромайдану. 

Місце: майдан Незалежності, виставка довкола монументу Незалежності, м. Київ.

Організатор: Національний музей Революції Гідності.

15:00–17:00. Презентація художнього альбому “Art&Fact. Майданівська творчість Тетяни Чепрасової та мистецької ініціативи “Артіль Майдан””

Під час Революції Гідності “Артіль Майдану” стала спонтанною ініціативою, яка згуртувала професійних художників, студентів і майданівців для колективного мистецького дійства. Тетяна Чепрасова започаткувала творчі зустрічі в Українському домі, де розписували каски і щити, працювали над живописними полотнами та малюнками, у такий спосіб, фіксуючи й відтворюючи події Майдану.

Місце: Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9-10, м. Київ.

Організатор: Національний музей Революції Гідності

19:00–19:45. Панахида за Небесною Сотнею та борцями за незалежність України

Місце: Михайлівський Золотоверхий собор, м. Київ.

Організатори: ГО Родини “Небесної Сотні”, Національний музей Революції Гідності, ГО “Ініціативна група постраждалих/поранених на Майдані”, ГО “Самооборона Майдану”, ГО “Асоціація Медиків Революції Гідності”, рідні Героїв Небесної Сотні, учасники Революції Гідності.

20:00–21:00. Хода пам’яті на вшанування Небесної Сотні та борців за незалежність України. Покладання квітів, запалення лампадок.

Маршрут ходи: Михайлівська площа – вул. Трьохсвятительська – Європейська площа – вул. Грушевського – Кріпосний провулок – Інститутська – алея Героїв Небесної Сотні.

Організатори: ГО Родини “Небесної Сотні”, Рух Опору Капітуляції, Національний музей Революції Гідності, ГО “Ініціативна група постраждалих/поранених на Майдані”, ГО “Самооборона Майдану”, ГО “Асоціація Медиків Революції Гідності”, рідні Героїв Небесної Сотні, учасники Революції Гідності.

19 лютого

10:00–11:00. Панахида на місці встановлення пам’ятного знака загиблим Героям Революції Гідності та встановлення флагштоку з державним прапором в Оболонському районі міста Києва.

Місце: Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація, вул. Маршала Тимошенка, 16, м. Київ.

Організатор: ГО Родини “Небесної Сотні”

11:00–13:00. “Ангели пам’яті” – тиха акція на згадку про загиблих під час Революції Гідності

Акція відбудеться у восьме. Усі охочі вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні збираються із паперовими ангелами. Розвішують їх на деревах, що були свідками розстрілу мирних українців у 2014 році. Запалюють лампадки та свічки. Моляться та співають народні псальми.

За участі Національного музею Революції Гідності, урядовців, родин Героїв Небесної Сотні, учасників Революції Гідності.

Місце: алея Героїв Небесної Сотні, місто Київ, міста України.

Організатор: Мистецька агенція “Територія А”, Анжеліка Рудницька

12:30–13:00. Відкриття вуличної документальної виставки про розслідування злочинів проти майданівців.

На виставці представлено хронологію подій Революції Гідності, розповіді про Небесну Сотню, карту смертей на алеї Героїв Небесної Сотні, детальну інформацію про “Справи Майдану” і конкретні злочини, які там фігурують. Відвідувачі дізнаються, якими бувають слідчі експерименти, і в чому труднощі такої експертизи; які неурядові організації допомагають збирати інформацію, що сприяє розслідуванню. Окрема тема – стихійна меморіалізація, а також ситуація з будівництвом меморіалу.

Виставка втілена за участю Національного музею Революції Гідності, слідчого управління Державного бюро розслідувань Генеральної прокуратури України, за консультації фахівців Адвокатської дорадчої групи.

Виставка триватиме з 19 по 21 лютого.

Місце: алея Героїв Небесної Сотні.

Організатор: Національний музей Революції Гідності

16:00 –19:00. Акція “Крила свободи”, присвячена Героям Небесної Сотні за участі дітей героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності, ветеранів АТО/ООС 

Місце: Київський міський центр допомоги учасникам антитерористичної операції, вул. Хрещатик, 25, м. Київ.

Організатор: ГО Родини “Небесної Сотні”

17:00–18:30. “Небесна Сотня. Життєписи”. Презентація другого тому за участі авторки Світлани Терейковської

Це видання знайомить читача з Героями Небесної Сотні – такими, якими вони були за життя. Над книгою авторка працювала сім років. Почала збирати дані про Героїв 24 лютого 2014, закінчила роботу на початку грудня 2020. Спершу ходила по наметах, розпитувала побратимів по Майдану. Потім спілкувалася з рідними, розшукувала однокласників, сусідів по гуртожитку, друзів на всіх етапах життя. Для життєпису одного Героя збирала щонайменше шість спогадів. Перший том життєписів Героїв було презентовано у лютому 2019 року.

Місце: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, м. Київ.

Організатор: Національний музей Революції Гідності

20 лютого

10:00–11:00. Панахида біля каплиці на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві
Покладання квітів, запалення лампадок.

Місце: Храм Архістратига Михаїла та українських новомучеників, алея Героїв Небесної Сотні, 6, м. Київ (поблизу верхнього виходу з метро “Хрещатик”).

Організатори: ГО “Ініціативна група постраждалих/поранених на Майдані”, Національний музей Революції Гідності, ГО Родини “Небесної Сотні”, рідні Героїв Небесної Сотні, учасники Революції Гідності

12:00–12:30. Вшанування пам’яті Героя Небесної Сотні Віктора Хомяка у межах проєкту “День народження Героя”

У кожен день народження Героя Небесної Сотні о 12:00 перед Дзвоном Гідності з’являється портрет героя, жива квітка та лунає пам’ятний дзвін. Встановлений планшет із коротким життєписом інформує відвідувачів меморіального простору на алеї про полеглого учасника Революції Гідності. Портрети та квіти встановлюють співробітники Національного музею Революції Гідності. Вшанування відбуваються за участі рідних, друзів, учасників Революції Гідності, волонтерів і громадськості.

Місце: Дзвін Гідності, біля Храму Архістратига Михаїла та українських новомучеників, алея Героїв Небесної Сотні, 6, м. Київ (поблизу верхнього виходу з метро “Хрещатик”).

Організатор: Національний музей Революції Гідності

13:00–14:00. Презентація серії видань книг листівок зі збірки Національного музею Революції Гідності.

На заході презентують такі видання як “Майдан. Творчість свободи” (протестний живопис), “Майдан. Символи революції” (мальовані каски), “Майдан. Світло і тіні революції” (кращі документальні світлини),  “Щити. Символи Майдану”,  “Євромайдан це… Ідеали протесту” (листівки Громадського сектору Євромайдану), “Майдан. Апостоли Гідності” (художні світлини Юрія Білака), “Іван Семесюк. Бандерики. Зворушлива хунта” (вишивані протестні картини,  “Олексій Белюсенко. Щоденник екстреміста. Репортажний живопис”.

Місце: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, м. Київ.

Організатор: Національний музей Революції Гідності.

15:00–16:00. Моновистава Юрія Чеботарьова про Майдан

Автобіографічна історія людини, яка пережила Революцію Гідності в Україні, особисту еволюцію протягом нової сторінки історії. Юрій Чеботарьов – свідок пробуджених почуттів та соціальних цінностей, що формують національну свідомість. Його очима ми дізнаємось про зворушливі історії простих людей, відроджених вогнем гніву, страху та ненависті в боротьбі за краще завтра. Його словами ми бачимо образ схвильованої юрби та втомлених, міцних облич – образ моря людських голів на майдані Незалежності. Кров, піт і сльози, запах газу і холоду, але тоді ще незрозумілі почуття автора, що впливають на хід долі та подальші події, а сьогодні передані глядачеві. Ми щодалі все рідше згадуємо про Майдан…

Місце: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, м. Київ.

Організатор: Національний музей Революції Гідності

18:00–19:00. Панахида за Небесною Сотнею та борцями за незалежність України. Запалення лампадок уздовж алеї Героїв Небесної Сотні.

Місце: Храм архістратига Михаїла та українських новомучеників, алея Героїв Небесної Сотні, 6, м. Київ (поблизу верхнього виходу з метро “Хрещатик”).

Організатори: ГО “Ініціативна група постраждалих/поранених на Майдані”, Національний музей Революції Гідності, ГО Родини “Небесної Сотні”, рідні Героїв Небесної Сотні, учасники Революції Гідності.

19:00–23:00. Запалення Променів Гідності. Представлення мультимедійного проєкту “Сторожа Гідності” за участі Дарини Кульчицької, Романа Коляди, Вікторії Романчук.

Місце: алея Героїв Небесної Сотні, м. Київ.

Організатор: Національний музей Революції Гідності.

21 лютого

12:00–14:00. Зустріч із засновниками ініціативи “Музей Майдану / Музей Свободи” у просторі виставки “Творча сила свободи. Громадські ініціативи Майдану”.

У революційну зиму 2013–2014 років гурт однодумців, розуміючи історичний масштаб і суспільне значення подій, закликав зберегти для нащадків унікальні свідчення та розпочав збиральницьку роботу на барикадах і просвітницьку – в медіапросторі. Так у січні 2014 року виникла ініціатива “Музей Майдану”, яка восени об’єдналася з ініціативою “Музей Свободи”. 

“Музей Майдану / Музей Свободи” працював над концепцією музею, збирав артефакти та свідчення, забезпечував збереження, дослідження й популяризацію об’єктів, предметів та місць, пов’язаних із подіями Майдану.

Місце: Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9, корпус 9–10, м. Київ.

Організатор: Національний музей Революції Гідності.

22 лютого

11:00 –12:30. Презентація та обговорення результатів соціологічного дослідження про ставлення до Революції Гідності та її комеморації. 

Йтиметься про сприйняття громадськістю подій і наслідків Революції Гідності та візій збереження пам’яті про ці події та їх учасників. Також очікування від Меморіалу Героям Небесної Сотні і Музею Революції Гідності, його місії, значення, завдань, функцій та ролі. Буде представлено динаміку та характер змін у сприйнятті Революції Гідності громадянами України за два роки (на основі соціологічного дослідження 2018 року). Опитування проводилося серед громадян України віком від 16 до 67 років.

Місце: Укрінформ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ.

Організатор: Національний музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті.

23 лютого

17:00 –18:00. Презентація наукового збірника “Революція Гідності: на шляху до історії” за матеріалами міжнародного наукового форуму.

До збірника увійшли статті, автори яких досліджують суспільно-політичний, цивілізаційний і культурологічний виміри Майдану, розглядають проблеми формування державної політики пам’яті, комеморації та музеєфікації “складної історії”. Під час презентації планується обговорити не лише певні досягнення “майданознавства” за останні роки, а й проблеми, з якими стикаються дослідники, вивчаючи події Революції Гідності.

Місце:  Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, м. Київ.

Організатор: Національний музей Революції Гідності

до 24 лютого

Виставка “Творча сила свободи. Ініціативи Майдану”.

Текстами й артефактами експозиція знайомить із ініціативами, які виникли під час Революції Гідності: “Мистецька сотня”, “Польова пошта Майдану”, “Бібліотека Майдану”, “Мистецький барбакан”, “Медична служба Майдану”, “Громадський сектор Євромайдану”, “Самооборона Майдану”, “Євромайдан-SOS”, “Автомайдан”, “Відкритий університет Майдану”, “Музей Майдану”. Більшість із них не зникли в 2014, а трансформувалися та продовжили діяльність у новому форматі, сприяючи становленню й розвитку громадянського суспільства.

Можна почути аудіозаписи розповідей активістів і пісні Майдану, побачити відеофільми і світлини, арт-об’єкти та впізнавані артефакти революції, як-от: мальовані каски і щити, катапульту з боїв на вулиці Грушевського, макет “йолки” та плакати з неї, знамениту картину з очима “Бачу справи твої, людино”, яскраву Різдвяну шопку та образи Святого Миколая від львівських митців.

За бажанням, відвідувачі виставки можуть приносити предмети з українських революцій і протестних акцій. Ці речі можуть увійти до колекції Музею Майдану і стати культурним надбанням.

Місце: Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9, корпус 9–10, м. Київ.

Організатор: Національний музей Революції Гідності.

до 28 лютого

Виставка актуального плаката Миколи Гончарова “(Не) Замість зброї”

Ця виставка – мистецька реакція на події під час і після Майдану. Назва говорить про значущість не лише збройної відсічі, а й інформаційної, зокрема мовою мистецтва – при влучній візуалізації один образ замінює сотні слів пояснень. Цей виставковий проєкт упродовж 2019–2020 років експонувався у Львові та Одесі.

Микола Гончаров – представник київської династії художників. Із його прапрабабусі Михайло Врубель малював образ Матері Божої. Випускник Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури. Пишається, що є учнем каліграфа Василя Чебаника.

Місце: Скадовський міський будинок культури ім. Шевченка, вулиця Маріїнська, 66, м. Скадовськ, Херсонська область.

Організатори: Національний музей Революції Гідності, Скадовський міський будинок культури ім. Шевченка

до 14 березня

Мистецький проєкт “Майдан: простір творчості” 

Мандрівна виставка Національного музею Революції Гідності. Експонувалася упродовж 2018–2020 років у Києві, Одесі, Мелітополі, Хмельницькому, Львові, Конотопі, Опішні. 12 лютого 2021 року її відкрили у Музеї пропаганди у Шепетівці Хмельницької області. 

“Майдан: простір творчості” – це 74 мистецькі об’єкти, а також календарі і плакати, присвячені російській інформаційній і військовій агресії, та інші твори. Створені студентами-дизайнерами Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури в революційний рік під керівництвом професора Віталія Шості. 

Експозиція діє: з 12 лютого до 14 березня. Щодня без вихідних: з 9:00 до 17:00

Організатори і партнери: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, майстерня графічного дизайну НАОМА професора Віталія Шості, Український інститут національної пам’яті, Музей пропаганди у Шепетівці, Хмельницька обласна рада.

Місце: Музей пропаганди, вулиця Островського, 2, м. Шепетівка, Хмельницька область

Постійні експозиції Національного музею Революції Гідності у Києві

Фотовиставка “М3: Майдан. Меморіал. Музей” у виставковому павільйоні “Куб” просто неба. Присвячена Революції Гідності у контексті світових та попередніх українських революцій новітньої історії.

Проєкт “Майдан: багатоголосся”. Наповнення виставкового простору голосами очевидців: волонтерів, учасників, тих, хто безпосередньо постраждав і тих, для кого Небесна Сотня – особиста втрата. Заповнення всього простору текстами уривків зі спогадів, а також – багатоголоссям звучання цих спогадів за допомогою акустичного обладнання. Спогади представлені з архіву інтерв’ю Національного музею Революції Гідності та Українського інституту національної пам’яті, а також записи у виконанні професійних акторів.

Виставка “Барви свободи. Майдан, мальований дітьми”. Виставка малюнків, створених дітьми під враженнями від розповідей про Майдан. Щирість, безпосередність і символізм образів – дитячі твори, крім мистецької вартості, цінні ще й тим, що випромінюють оптимізм і віру в перемогу добра.

Місце: виставково-освітній простір “М³: Майдан. Меморіал. Музей” (“Куб”), алея Героїв Небесної Сотні 3–5, м. Київ

* Зверніть увагу, що ця локація просто неба і її розклад роботи залежить від погодних умов. За належної погоди працює з 10:00 до 18:00.

Вулична виставка “Століття нескорених”. Свіжий погляд на історію легіону УСС, добу УНР, Холодний Яр, УПА, повстанців у таборах ГУЛАГу, дисидентів, Революцію на граніті, Помаранчеву революцію, Революцію Гідності та запрошують відвідувачів знайти паралелі між подіями давнини та Євромайдану.

Місце: майдані Незалежності довкола стели.

Виставка “Назустріч Свободі”. Завдяки мультимедійним засобам, відвідувачі поринають в атмосферу подій, зокрема через оповіді її учасників, які відтворюються в аудіоформаті. Кожен має змогу походити по стилізованій карті Майдану, на якій позначені ключові місця Революції Гідності, барикади та центральні будівлі. Автор карти, історик Дмитро Вортман, упродовж протистояння фіксував співвідношення сил – перебування силовиків і мітингарів, розміщення барикад. В інформаційних боксах багато матеріалів з історії Майдану.

Місце: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, м. Київ.

Нагадаємо, у лютому можна відвідати безкоштовні екскурсії місцями Революції Гідності.

Великий Київ у Google News

підписатися