Рада визнала Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення

Автор: Галина Ворона
11:57 17.02

Революція Гідності – один з ключових моментів українського державотворення та виразник національної ідеї свободи. Боротьба українців за свої права, названа Євромайданом, а згодом Революцією Гідності, стала наймасштабнішою подією в новітній історії України і логічним продовженням обстоювання прав людини та громадянина.

Рада визнала Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення

Відповідний проект постанови №2739 Верховна Рада ухвалила у зв’язку з сьомою річницею початку в 2014 році Євромайдану та Революції Гідності.

Як зазначають автори документу, такий крок необхідний для надання політичної оцінки подіям Євромайдану, Революції Гідності та їхнім наслідкам.

У постанові означено позицію Верховної Ради щодо

  • неприпустимості зволікання із розслідуванням справ Майдану;
  • важливості збереження пам’яті про Героїв Небесної Сотні;
  • неприпустимості узурпації влади;
  • політичної оцінки режиму Віктора Януковича;
  • засудження протиправних дій окремих співробітників підрозділів міліції “Беркут”, міліціонерів, військовослужбовців внутрішніх військ, судових виконавців, прокурорів, суддів, інших осіб під час Революції Гідності;
  • важливості мирних зібрань та неприпустимості сваволі;
  • європейських цінностей як фундаменту Української держави.

Проєкт постанови спрямований на привернення уваги українського суспільства та міжнародної спільноти до Євромайдану та Революції Гідності.

Відповідно до постанови, розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності, слід якнайшвидше завершити.

Винуватці мають постати перед судом та в ході справедливого й неупередженого процесу притягнуті до відповідальності. Подальше зволікання в цьому питанні неприпустиме, бо непокаране зло зростає”, — йдеться в заяві парламентарів.

За заяву проголосували 295 народних депутатів. Жодного голосу не надала лише фракція ОПЗЖ та нардеп від “Слуги народу” Максим Бужанський, який вважає, що прийняття цієї  постанови зачепить ту частину України, яка не підтримувала Майдан.

Читайте також: “Вдячні за свободу”. Які заходи відбудуться до Дня Героїв Небесної Сотні (ПРОГРАМА)

Великий Київ у Google News

підписатися