Часті повітряні тривоги та обстріли Києва: Ціни на квартири в новобудовах пішли вгору

Автор: Марина Максенко
13:55 28.10.2022

У жовтні ціни на нове житло у Києві продовжують зростати у валюті, а на вторинному ринку продаються навіть дорогі квартири

Часті повітряні тривоги та обстріли Києва: Ціни на квартири в новобудовах пішли вгору

Як свідчать дані ЛУН, ціни в у жовтні продовжують рости, обігнавши показники довоєнного рівня майже в усіх областях.

При перерахунку за готівковим курсом долара 40.5 грн/$ квадратний метр у новобудові в Києві вже коштує 1190$, що на 2% менше за лютневу ціну.

У Львові вартість метру становить 1150$, що на 20% більше, ніж довоєнний рівень.

В Одесі в середньому проситимуть 970$ за метр — зростання на 4%.

Найбільший стрибок цін відносно лютого у відсотках демонструє Закарпаття: в Ужгороді інвестиції у нове житло в середньому становлять 990$ за метр, що на 22% більше за ціни лютого.

Вторинний ринок також ігнорує тривоги та обстріли. Більше того, медіанна ціна, вказана в оголошеннях стосовно однокімнатних квартир, що були продані у жовтні в Києві, становила 56 500$ — вище, ніж середньо вересневий.

Так само й у Львові та Одесі купували більш охоче дорожчі квартири, ціни були вищі за вересневі й становили 54 000$ та 51 000$ відповідно.

Удари окупантів по інфраструктурі, відключення електроенергії спровокували попит на енергозберігаючі квартири, вважає маркетинг директор ЛУН Денис Суділковський.

“Перші холодні ночі, відсутність світла та здебільшого опалення нагадують про проблему вкрай низького рівня енергоефективності житла в Україні. 94% будинків в Києві та 43% в області мають центральне опалення, що в разі пошкодження інфраструктури ймовірно залишить мешканців без тепла. У порівнянні з холодними сталінками та панельками утеплені новобудови, зведені за сучасними нормами, виглядають більш конкурентоспроможними. Це може стати однією з причин підвищення попиту на них в тих областях, де Росія продовжуватиме свої терористичні дії”, — прогнозує Суділковський.

Нагадаємо, що цієї зими багатоквартирні будинки у Києві можуть залишитися без опалення на кілька днів чи тижнів

Читайте також: У Києві пропонують децентралізувати систему опалення

Петро Пантелєєв розповів, що опалювальний сезон у Києві розпочали, щоб не перевантажувати систему електропостачання.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин