Про це повідомляє кореспондент “ВК”.
Забрати від людського ока героїв країни-окупанта, яка вбиває людей в Україні, рекомендувала раніше експертна комісія з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму при Мінкульті.
Крім того, у столиці крім бюста Пушкіна у бібліотеці Вернадського досі залишається сім об’єктів, які вшановують пам’ять О. Пушкіна:
- пам’ятник Пушкіну на просп. Перемоги, 40. Після “ребрендингу” постамент стали “прикрашати” написи: “Русню на демонтаж”, “Демонтуй мене повністю”, “Знеси”.
- пам’ятник на території гімназії № 153 ім. О. С. Пушкіна (вул. Чорновола, 37-А). Наразі постамент закрили фанерою, яку потім покрасили чорною краскою.
Фото Олега Слабоспицького (Facebook)
- Бюст Пушкіна у вестибюлі станції метро Університет. Наразі він та бюсти інших російських діячів закриті боксами.
Навіть незакриті об’єкти у пам’ять Пушкіну розташовані:
- пам’ятник на території Музею побуту Києва першої половини XIX ст. (вул. Кудрявська, 9);
- меморіальна дошка Пушкіну (вул. Михайла Грушевського, 14);
- бюст Пушкіна на фасаді будівлі (вул. Костянтинівська, 16);
- зображення Пушкіна на арці галереї письменників перед входом до Національної бібліотеки України для дітей (вул. Януша Корчака, 60).
Додамо, 11 жовтня біля корпусу Національного транспортного університету ”під силами гравітації впало” погруддя Пушкіна. Тоді активісти наголосили, якщо влада не діє – будуть діяти самі, аби очистити столицю від символів руського миру.
Демонтаж бюста Пушкіна активісти присвятили лейтенанту ЗСУ Denys Antipov на позивний “Бук”, який загинув навесні цього року в бою з російськими окупантами.
Наразі цей бюст Пушкіна зберігається у Національному транспортному університеті. Перед входом до навчального закладу залишається постамент, на якому стояло погруддя.
Читайте також: В Українському інституті національної пам’яті склали список з 26-ти об’єктів, які залишилися не декомунізованими
Нагадаємо, 27 жовтня 2022 року вулиця Пушкінська у Шевченківському районі столиці була перейменована на честь визначного громадського діяча, мецената української культури, видавця, публіциста Євгена Чикаленка.
Як повідомляв “ВК”, в Україні зі шкільної програми 6-9 та 10-11 класів вилучені твори Олександра Пушкіна та інших російських та радянських авторів, поетів, прозаїків та митців. Однак, Гоголя та Булгакова залишили, адже вони хоч і писали російською мовою, але були тісно пов’язані з Україною.
Читайте також: “Дом Булгакова” радянська влада “отжала” у міста разом із добрячим шматком історії – Оксана Забужко