Знайдено місце зберігання погруддя Пушкіна, знесеного в ході дерусифікації

17:03 12.10.2022

Бюст російського поета Олександра Пушкіна, який 11 жовтня знесли активісти, зберігається у Національному транспортному університеті. Перед входом до навчального закладу залишається постамент, на якому погруддя стояло.

Знайдено місце зберігання погруддя Пушкіна, знесеного в ході дерусифікації
Світлодіодне освітлення

Про це ексклюзивно “ВК” повідомив громадський активіст, член правління Національного українського молодіжного об’єднання Олег Слабоспицький.

«Якщо об’єкти переносяться в ході дерусифікації – то має бути визначено куди. Бо ідеї створення в Києві парку тоталітаризму або радянської окупації були ще з 2016 року. Пропонували створити його на території ВДНГ. Але, нажаль, на зараз офіційного парку такого в столиці немає», – розповів Слабоспицький.

Він нагадав, що процес дерусифікації в Києві пригальмовує. Бо ще 14 травня Київрада проголосувала про централізований демонтаж більше 40 об’єктів, які мають бути усунені з публічного простору. Серед них – пам’ятники Пушкіну та Щорсу. До червня мала бути створена робоча група за участю представників Мінкульту, Інституту національної пам’яті та історичних установ для узгодження списку об’єктів демонтажу та роботи над реалізацією. Проте створено групу було лише у жовтні.

«У Києві є ще більше 200 об’єктів, які підлягають демонтажу або усунення елементів оздоблення або перенесення до парку тоталітаризму. Серед них – ще 8 об’єктів, які возвеличують Олександра Пушкіна. Поета, який є символом російської ідентичності, русского мира, на чому неодноразово наголошує президент країни, яка намагається нас окупувати. Якщо декомунізація починалася з усунення пам’ятників Володимиру Леніну, то дерусифікація має початися з усунення з публічного простору об’єктів та пам’ятних знаків, присвячених Пушкіну», – додав активіст.

Нагадаємо, демонтаж бюсту Пушкіна присвятили лейтенанту Збройних сил України Denys Antipov на псевдо “Бук”, який загинув навесні цього року в бою з російськими окупантами.

Також біля монумента Батьківщини-матері встановили символічний напис “Слава ЗСУ”, виготовлений з останньої партії металу з “Азовсталі”.

Великий Київ у Google News

підписатися